1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BES ÖNCÜ OLUYOR'
BES ÖNCÜ OLUYOR

'BES ÖNCÜ OLUYOR'

BES Başkanı Savaş Bozat dün, Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı Meclis’e sevk etmesini olumlu gelişme olarak değerlendirdi.

A+A-
 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Hükümet’in, belediye çalışanların Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı primlerinin düzenlenerek ödenmesine yönelik Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın dün Meclis gündemine götürülmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.
BES Başkanı Savaş Bozat, konunun Lefkoşa Türk Belediyesi’nde 15 gün süren grev döneminde gündemi geldiği, bu konuda ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG)’nin Cumhuriyet Meclisi’ne öneri verdiğini hatırlattı.
Bozat, CTP/BG’nin yasa önerisinden sonra Hükümet’in konuyu, sadece Lefkoşa Türk Belediyesiyle sınırlı değil, daha geniş kapsamda çözmeye yönelik yasa hazırlamak için 15 gün süre istediğini ifade ederek, bu konuda Hükümet’in adım atarak, dün, Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nı Meclis’e sevk etmesini olumlu gelişme olarak değerlendirdi.
Bakanlar Kurulunun gündemine İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu tarafından sunulan Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın Meclis’e sevk edilmesinin BES’in haklılığını bir kez daha ortaya koyduğuna işaret eden Bozat, “Ülkemizde var olan 28 belediyenin 14’ünün İhtiyat Sandığı kurumuna, 11 Belediyemiz de Sosyal Sigortalar kurumuna milyonlarca TL’lik borcu vardır” dedi.
Savaş Bozat, yılların sorununun çözümü konusunda BES’in öncü olduğunu ifade ederek, emekçilerin sosyal güvenceli yaşamasının anayasal hakkı olduğuna dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler