1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES ÖNCE 'UYARDI'
BES ÖNCE UYARDI

BES ÖNCE 'UYARDI'

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) uyarı grevi başlattıklarını ve sorunlar çözülmezse Çarşamba gününden itibaren süresiz greve gidilebileceğini bildirdi. Bozat, BES olarak dün LTB önünde yöneti

A+A-

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) uyarı grevi başlattıklarını ve sorunlar çözülmezse Çarşamba gününden itibaren süresiz greve gidilebileceğini bildirdi.

Bozat, BES olarak dün LTB önünde yönetim kurulu düzeyinde bir çadır eylemi yaptıklarını, bugün de LTB Sarayı’nda uyarı grevi başlattıklarını ifade ederek, grevlerin her gün bir birimde yapılacağını kaydetti.

Bozat, yaptığı açıklamada, dün izin alınmadan yapılan ve polis tarafından kaldırılan eylemin ses getirmek amacıyla yapıldığını, ancak yasalara uyduklarını ve eylemi bitirdiklerini, bugün de greve devam ettiklerini belirtti.

BES’in bugün LTB Sarayı’nda uyguladığı bir günlük uyarı grevinin yarın Sanayi Bölgesi’ndeki LTB’nin teknik servislerinde, Pazartesi günü de Fuar Alanı’ndaki Zabıta Birimi’nde yapılacağını ifade eden Bozat, sorunlarıyla ilgili bugün Başbakan İrsen Küçük’e bir mektup gönderdiklerini ve Başbakan’dan olumlu bir yanıt almamaları durumunda Salı günü de Başbakanlık önünde eylem yapacaklarını bildirdi.

Bozat, BES olarak gerekli bildirimleri gerekli yerlere yaptıklarını ve Çarşamba gününden itibaren süresiz grev haklarının da doğacağını ifade ederek, sorunların çözüleceğine inanmadıklarını söyledi.

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın greve çıkan çalışanları tehdit ettiğini ve işten durduracağını söylediği cep telefonu mesajları attığını savunan Bozat, belediyenin artık çalışanların maaşlarını ödeyemeyecek durumda olduğunu, devletten gelen katkının borçlara gittiğini öne sürdü.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler