1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES, MUHALEFETLE TOPLANDI
BES, MUHALEFETLE TOPLANDI

BES, MUHALEFETLE TOPLANDI

Lefkoşa Belediye Meclisi’nde üyesi bulunan muhalefet partileri ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) temsilcileri bir araya geldi. BES Başkanı Savaş Bozat’ın çağrısıyla BES lokalinde yapılan toplantı öncesi kısa bir açıklama yapan Bozat, be

A+A-

 

 

Lefkoşa Belediye Meclisi’nde üyesi bulunan muhalefet partileri ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) temsilcileri bir araya geldi.

BES Başkanı Savaş Bozat’ın çağrısıyla BES lokalinde yapılan toplantı öncesi kısa bir açıklama yapan Bozat, belediyede gelinen durumun iç açıcı olmadığını belirtti.

Belediye Başkanı ile Meclis üyelerinin zorunlu izne çıkarılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının Anayasa’ya uygun olmadığının da farkında olduklarını söyleyen Bozat, hükümetin böyle uygun gördüğünü, buradan bir çıkış yolu aranması gerektiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı’nda yapılan toplantıdan herhangi bir sonuç alınamadığını da söyleyen Bozat, artık UBP ile bu işin yürümeyeceğinin görüldüğünü ifade etti.

Bozat, belediye meclisinde temsilcileri bulunan CTP, DP ve TDP ile toplantıda bundan sonra izlenecek yol ve olası sorundan çıkış yollarının aranacağını söyledi.

Toplantıya CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ve DP Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Öztürk katıldı.

 

 

YARGIYA GİDİLİYOR

BES ile CTP, TDP ve DP görüşmesinden karar çıktı. Bakanlar Kurulu kararı pazartesi yargıya taşınıyor. BES, usulsüz borçlanmaları da dava edecek

 

 

BES BASIN AÇIKLAMASI

Belediyeyi batıran Cemal Bulutoğluları’nın  yargı süreci sonuçlanıncaya dek açığa almak veya erken seçim yolunu açmak yerine Bakanlar Kurulu Kararı ile Lefkoşa Türk Belediyesi için günü geçirmek adına üretilen sözde ve geçici çözüm kararına karşı Muhalefet Partilerinin Meclis Üyelerinin zorunlu izne gönderilmesini Anayasa Mahkemesinden iptali ve yürütmeyi durdurma adına açacakları davayı desteklerken, Sendika olarak bizde Belediye bütçesinden yapılan usulsüz borçlanmalar ve harcamaların iptali için Pazartesi günü dava açacağız.

Bu konu ile ilgili olarak 3 siyasi (DP, CTP-BG ve TDP) parti ile ittifak kararı üretilmiştir. Bu bağlamda, Belediye Başkanı tarafından korunan, korunmak istenen ve üzerine gidilmeyen tüm alacakların tahsili ve usulsüzlüklerin ispatı için tüm yasal işlemler başlatılmıştır.

 

 

Bu haber toplam 745 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler