1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES MÜCADELEYE DEVAM
BES MÜCADELEYE DEVAM

BES MÜCADELEYE DEVAM

BES, Lefkoşa halkını bu gece düzenleyeceği eyleme davet etti. Yapılan açıklamaya göre bugün akşamüzeri sendika, Kuğulu Park’tan Dereboyu’na meşalelerle yürüyüş düzenliyor. Konu ile ilgili açıklamanın tam metni şöyle; Değerli Lefkoşa Hal

A+A-

 

 

BES, Lefkoşa halkını bu gece düzenleyeceği eyleme davet etti.

Yapılan açıklamaya göre bugün akşamüzeri sendika, Kuğulu Park’tan Dereboyu’na meşalelerle  yürüyüş düzenliyor.

Konu ile ilgili açıklamanın tam metni şöyle;

 

Değerli Lefkoşa Halkı ve cefakar Lefkoşa Türk Belediyesi Emekçileri. Uğradığımız tüm haksızlıklara rağmen 9 Şubat 2012 tarihinde başlattığımız uyarı grevleri sonucu da ciddiye alınmadık. Dolayısıyle 15 Şubat 2012 tarihinde süresiz grev başlamış oldu.  Dile kolay bugün grevin 13.günü işveren halen duyarsız.  Sendikamızın duyarlı davranarak grevin 5.günü başlattığı temizlik kampanyasına rağmen inşallah 2.ncisine gerek kalmadan uzlaşma sağlanır temennisinde bulunmuştuk.  Israrla üzerinde durmamıza rağmen hizmet şemasının oluşturulması gereği geçtiğimiz hafta Sayıştay Başkanlığının raporu doğrultusunda haklılığımızı ortaya çıkarmıştır.  2010 yılında kadrolanan memurlar ve bu kadrolamalar sırasında Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ve 1 Meclis Üyesi, İçişleri Bakanlığının Yerel Yönetimlerinden sorumlu Müdürü, Personel Dairesinin sorumlusu ve Sendikanın da 1 temsilcinin bulunduğu komitede yapılan tüm kadrolar oybirliği ile geçirilmiştir.  Bu kişilerin görev, yetki ve sorumlulukları da kendilerine tebliğ edilmiştir.  Belediyemizin geleceği Lefkoşa halkının da geleceğidir.  Bu kadrolamalardan sonra onlarca kişiyi görevlerinden el çektiren işte bu Cemal Başkandır.  Bu da yetmezmiş gibi yaklaşık 100 kişiye işe gelmeden maaş ödeyen yine bu başkandır. 142 milyon 350 bin Türk Lirası belediyeyi borca sokan kaynağı yukarıda bahsettiğim işbilirlerin yerine çalıştırdığı bilgisiz, tecrübesiz, hak ve sorumluluklarının farkında olmayan, en doğru icraatın belediye başkanının talimatlarını uygulamak olduğu inancı ile görev yaptıklarını zannedenlerin belediyemizin geldiği bu halden sorumlu olan bu acemiler mangasıdır. Yaratılan bu manga ile daha nereye kadar Cemal Başkan..

Söz konusu protokolün bu maddesine siz mi hayır diyorsunuz yoksa, başkaları mı size hayır dedirtiyor?  Gel altına imza koyduğunuz memur intibaklarını kabul et ve bilirkişileri çalıştır.  İşe gelmeyenleri disiplin kuruluna havale et ve cezalandır.  İşe alırken gösterdiğin yürekliliği havadan maaş alanlara karşı da göster.

 

BES olarak bizlere destek veren çalışanlarımı, Lefkoşa Halkını, tüm sendikalar ve siyasi partileri bu akşam saat 18.00’de Kuğulu Parka davet ediyoruz. Meşalelerle dereboyundan geçip tekrar parkta yürüyüşümüzü tamamlarken değerli dost ve büyük sanatçımız Arda Gündüz’ün muhteşem müzik ziyafeti ile eylemimizi sürdüyoruz.

“MÜCADELEMİZ VE KAVGAMIZ KARANLIKTAN AYDINLIĞA DOĞRU” yürüyen bir Lefkoşa Türk Belediyesi yaratmak içindir.

Ne çalışanlarımız ne halkımız bugünlere layık değildir.  Elbirliği ile temiz, pırıl pırıl bir Lefkoşa, yaptığının karşılığını maaş olarak gününde alabilen ve en önemlisi sosyal güvenceli yaşayabilen Belediye çalışanı ile güzel günlere doğru atılacak adımda desteklerinizi bekleriz. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 905 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler