1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES, MEHMET ZUBİ’NİN AİLESİNE SAHİP ÇIKTI
BES, MEHMET ZUBİ’NİN AİLESİNE SAHİP ÇIKTI

BES, MEHMET ZUBİ’NİN AİLESİNE SAHİP ÇIKTI

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), bir süre önce çöp boşaltırken çöp arabasının hidroliğine sıkışarak yaşamını kaybeden Mehmet Zubi’nin geride bıraktığı eşi ve üç çocuğuna iki aylık maaş katkısı yaptı.

A+A-

 

 


Belediye Emekçileri Sendikası (BES), bir süre önce çöp boşaltırken çöp arabasının hidroliğine sıkışarak yaşamını kaybeden Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanı Mehmet Zubi’nin geride bıraktığı eşi ve üç çocuğuna iki aylık maaş katkısı yaptı.
BES, Lefkoşa’daki Sendika Lokali’nde maaş katkısını vermek amacıyla düzenlediği basın toplantısında, Mehmet Zubi’nin vefatının üzerinde geçen süre içinde Zubi’nin ölümü sonrası işlemlerin yapılmaması nedeniyle eşi Esin ve geride bıraktığı biri 40 günlük üç çocuğuna hala maaş bağlanmaması eleştirildi.
Sendika Başkanı Savaş Bozat, devlet ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nin yasal olarak yapması gerekenleri yapmadığı sürece Mehmet Zubi’nin eşi ve çocuklarına BES’in sahip çıkmaya devam edeceğini belirterek, her şeye karşın bu türden bir katkının son olması ve gerekli işlemlerin tamamlanması dileğinde bulundu.
Konuşmasına “BES Esin arkadaşımızı ve çocukları aç ve susuz bırakmayacaktır” diyerek devam eden Bozat, yasal sürecin süratle tamamlanması yerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin Başbakan İrsen Küçük’ün eşiyle birlikte Zubi’nin eşi Esin’i ziyaret ederek, 6 uçak bileti vermesini eleştirdi.

 

 

Bu haber toplam 459 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler