1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BEŞ KULÜPTE BELİRSİZLİK
BEŞ KULÜPTE BELİRSİZLİK

BEŞ KULÜPTE BELİRSİZLİK

Yeni sezon öncesi Süper Lig’de mücadele edecek olan kulüplerin bazıları çalışmalarına başladı. Dokuz kulübün teknik adamı belli olurken, Göçmenköy, Hamitköy, Lefke, Mağusa Türk Gücü ve Türk Ocağı’nda belirsizlik sürüyor

A+A-

 

 

Yeni sezon öncesi Süper Lig’de mücadele edecek olan kulüplerin bazıları çalışmalarına başladı. Dokuz kulübün teknik adamı belli olurken, Göçmenköy, Hamitköy, Lefke, Mağusa Türk Gücü ve Türk Ocağı’nda belirsizlik sürüyor

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Futbolda Süper Lig’de takımlar yeni sezon çalışmalarına yavaş yavaş başlarken, 5 kulüp teknik adam sorununu henüz çözemedi. Göçmenköy, Hamitköy, Lefke, Mağusa Türk Gücü ve Türk Ocağı yeni teknik adamlarını henüz belirleyemeyen takımlar oldu.

 

YEDİ TAKIM AYNİ TEKNİK ADAMLA DEVAM DEDİ

 

Bostancı Bağcıl, Cihangir, Çetinkaya, Doğan Türk Birliği, Lapta, Serdarlı ve Yenicami yollarına geçen sezon çalıştıkları teknik adamlarla devam etme kararı aldı.

Çetinkaya geçen sezonun ilk haftalarında göreve getirdiği Turan Altay’la yeniden anlaşırken, Bostancı Bağcıl ve Lapta sezon ortasında göreve gelen Toygar Davulcu ve Hüseyin Cantürk’e yeni sezonda da görevi teslim etti.

Cihangir (Fırat Canova) ve Doğan Türk Birliği (Caner Oshan) teknik adam konusunda istikrarı yakalarken, Yenicami de geçen sezon olduğu gibi İltaç Karayel’le çalışmaya devam edecek. Ligin yeni ekibi Serdarlı ise takımı yeni sezonda da, tarihinde ilk kez en üst lige taşıyan teknik adam Ali Özçalışkan’a teslim etti.

Geçen sezon beş teknik adam değişikliğine giden Küçük Kaymaklı tecrübeli teknik direktör Enver Sedat Simavi’yi göreve getirdi. Başkentin bir başka temsilcisi Gençlik Gücü ise yeniden döndüğü Süper Lig’de Bülent Aytaç yönetiminde başarı arayacak.

 

TEKNİK ADAMLARI HENÜZ YOK

 

Takımlar yeni sezon hazırlıklarına başlarken, Göçmenköy, Hamitköy, Lefke, Mağusa Türk Gücü ve Türk Ocağı’nda ise belirsizlik sürüyor.

Türk Ocağı, Mehmet Ali Özgürgün’le el sıkışmasına rağmen bu birliktelik kısa sürdü ve sarı-siyahlılar teknik adamsız kaldı. Lefke’de Yıltaç Mükellef’in yeniden başkanlığa seçilmesinin ardından teknik adam arayışları devam ederken, Göçmenköy ve Hamitköy kulüpleri ise genel kurul sonrası teknik adam arayışlarına hız verecek.

Geçen sezonun lig ikincisi Mağusa Türk Gücü’nde ise Halil Falyalı’nın göreve devam edip etmeyeceği gündemdeki yerini tutmaya devam ederken, bu nedenle de teknik direktör arayışlarına ara verildi.

 

Süper Lig ekiplerinin yeni sezonda çalışacağı teknik adamlar şöyle:

B.Bağcıl (Toygar Davulcu)

Cihangir (Fırat Canova)

Çetinkaya (Turan Altay)

Doğan T.B. (Caner Oshan)

Gençlik Gücü (Bülent Aytaç)

K.Kaymaklı (Enver Sedat Simavi)

Lapta (Hüseyin Cantürk)

Serdarlı (Ali Özçalışkan)

Yenicami (İltaç Karayel)

 

Teknik adamını henüz belirlemeyen kulüpler şöyle:

Göçmenköy

Hamitköy

Lefke

Mağusa T.G.

Türk Ocağı

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 459 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler