1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES, CTP'Yİ ZİYARET ETTİ
BES, CTPYİ ZİYARET ETTİ

BES, CTP'Yİ ZİYARET ETTİ

BES heyeti, Cumhuriyetçi Türk Partisi'ni ziyaret ederek, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ile görüştü.

A+A-

 

Savaş Bozat başkanlığındaki Belediye Emekçileri Sendikası heyeti, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)’yi ziyaret ederek, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ile görüştü.

Savaş Bozat, ziyaretin basına açık bölümünde yaptığı konuşmada, BES olarak bugüne kadar üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiklerini, çalışanlarının tümünü toplu iş sözleşmesi kapsamına aldıklarını, fakat, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın yapılan anlaşma ve protokolleri hayata geçirmediğini savundu.

İçişleri ve Çalışma Bakanları’nın da, 2012 yılı ile ilgili protokolde imzası bulunduğunu fakat bugün onların da sessizliklerini koruduğunu söyleyen Bozat, LTB’deki durumun artık kontrolden çıktığını ve mecliste bir araştırma önergesiyle gündeme gelmesi gerektiğini kaydetti.

Bozat, LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın, ilgili Sayıştay raporunu kendisine “hakaret” saydığını ifade ederek, KKTC’nin dünyada tanınmamış bir ülke olmasına rağmen Lefkoşa Belediyesi’nin dünyaca tanınmışlığı olduğunu ve 2006 yılından beri yaşananların bu tanınmışlığa leke sürdüğünü söyledi.

YORGANCIOĞLU

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da ülkeyi yönetenlerin yasalara ve verdiği sözlere sadık kalması gerektiğini söyleyerek, Ulusal Birlik Partisi’nin ülkeyi yönettiği mentalitenin bir benzerinin LTB’de de mevcut olduğunu savundu.

Meclisten geçirilen özelleştirme yasasının sadece ülkedeki kurumlar değil, taşınmazların da satışının kapısını açtığını kaydeden Yorgancıoğlu, bununla ilgili 3 müsteşar görevlendirilmesini “kabul edilemez” olarak niteledi.

Bakanların devleti yönetmekte yetersiz kaldığı için Belediye çalışanlarına yardım etmesinin zaten mümkün olmadığını iddia eden Yorgancıoğlu, insanların ağzından çıkan sözlerle değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Çalışanların “fazlasıyla” gösterdiği iyi niyete karşılık iyi niyet gösterilmesi gerektiğini kaydeden Yorgancıoğlu, yasalara ve kurallar uymayanların hesap vermesini istediklerini, devletin vatandaşını korumasının esas olduğunu söyledi.

Yorgancıoğlu, gerekli desteği çalışanlara vereceklerini de ekleyerek, BES’e çalışmalarında ve mücadelesinde başarı diledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 408 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler