1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES 'BÜYÜK OLASILIKLA' İŞBAŞI YAPACAK
BES BÜYÜK OLASILIKLA İŞBAŞI YAPACAK

BES 'BÜYÜK OLASILIKLA' İŞBAŞI YAPACAK

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının örgütlü olduğu Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ilgili detayları bu sabah öğrenip çalışanları bilgilendireceklerini ve büyük olasılıkla işbaşı yapacak

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının örgütlü olduğu Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Bakanlar Kurulu’nun kararıyla ilgili detayları bu sabah öğrenip çalışanları bilgilendireceklerini ve büyük olasılıkla işbaşı yapacaklarını söyledi.

Bozat, TAK muhabirinin Bakanlar Kurulu’nun dün akşamki olağanüstü toplantısında alınan kararıyla ilgili sorularını yanıtladı.

 

“GEÇ DE OLSA ALINMIŞ OLUMLU BİR KARAR”

 

Karar için “Geç de olsa alınmış olumlu bir karar” değerlendirmesi yapan Savaş Bozat, “Şu an itibarıyla bir şey yapamıyoruz.  Kararın detaylarını öğrenip, çalışanlara izahat yapacağız. Büyük olasılıkla işbaşı yaparız” dedi.

2 aylık maaşların Çarşamba günü ödeneceğinin açıklanmasının olumlu bir gelişme olduğunu ifade eden BES Başkanı Bozat, daha sonra da benzer sorunları yaşamak istemediklerini, o nedenle LTB Başkanlığı görevi verilen Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana’yla görüşmek, ileriye dönük düşüncelerini öğrenmek istediklerini söyledi.

 

BES, 14 MADDELİK ÖNERİLERLE NEREDEYSE HEMFİKİR

 

Bozat, Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelen LTB’de 14 maddelik tedbirler dizisiyle ilgili sorulara karşılık ise bu önlemlerin Cemal Bulutoğluları döneminde de gündeme geldiğini ancak uygulanmadığını; içerikte üç aşağı, beş yukarı hemfikir olduklarını belirtti.

Başbakan Küçük’ün, işe gitmeyen personelle ilgili takip ve soruşturma yapılacağını açıklamasını da değerlendiren Bozat, bunun zaten gerekli ve kendilerinin de beklentisinin bu yönde olduğunu belirtti

Bozat,  yapacakları görüşmeler ve toplantılardan sonra tavırlarının belli olacağını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler