1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES BEKLEMEDE
BES BEKLEMEDE

BES BEKLEMEDE

(BES) Başkanı Savaş Bozat, belediye çalışanlarının maaşlarının dün de ödenmediğine vurgu yaparak, 18 Haziran Pazartesi gününden itibaren durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi. BOZAT: “BİZ GÜNÜ BİRLİK DEĞİL KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ” Beled

A+A-

 

(BES) Başkanı Savaş Bozat, belediye çalışanlarının maaşlarının dün de ödenmediğine vurgu yaparak, 18 Haziran Pazartesi gününden itibaren durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi.

 

BOZAT: “BİZ GÜNÜ BİRLİK DEĞİL KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, belediye çalışanlarının maaşlarının dünde ödenmediğine vurgu yaparak, 18 Haziran Pazartesi gününden itibaren durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi. Bakanlar Kurulu’nun, sendikanın grevini yasaklama karına karşı yaptı ara emri başvurusunun 18 Haziran Pazartesine ertelendiğini söyleyen Bozat, “yargıya olan güvenimizde sarsıldı bu güveni yitirmek istemiyoruz” diyerek ara emri kararını beklediklerini aktardı. BES, olarak çözüm önerileri olduklarını ancak hükümetin buna sahip çıkmadığını aktaran Savaş Bozat, CTP döneminde geçirilen Belediyeler Yasası’ndaki belediye ödenekleri ile ilgili maddedenin güzel bir örnek oldupuna dikkat çekti.  BES Başkanı, hükümetin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayarak, işe gelmeyen 100 kişinin işten çıkarılmasına sendika olarak hazır olduklarını belirtti. Ancak çalışanların ihityat sandığı ve sigorta primlerinin yatırılması gerektiğine vurgu yapan Bozat, daha sonra bir 100 kişinin daha işte çıkarılabileceğini belirtti. İşçi statüsünde çalışanların yatırımlarını nasıl alacağını, memur statüsünde olanların da ikramiyelerini nasıl alacağının sıkıntısını yaşadıklarını aktaran Savaş Bozat, “hükümet bu sorumlulukları üstelensin bu 200 kişi güle oynaya işten çıkacak. Bunun da 3- 4 milyon TL maliyeti olacak” dedi. “Devlet kendisini garanti olarak gösterirse bu sorunların bir kısmı azalacak” diyen Bozat, ne yazık ki bu konuda karar üreten bir merciin olmadığını belirtti. Bu konuda düşünülmesi için çağrıda bulunan BES Başkanı Savaş Bozat, kimsenin hakkına zarar verilmeden kendi gönlünce işten çıkabilecek kişilerin olduğunu aktardı. Bozat, Cemal Bulutoğluları’nın “yapılandırma” ile ilgili ortaya attığı olgunun bu sorunları çözmeyeceğini, hükümetin de buna destek verdiğini aktararak, “biz günü birlik değil kalıcı çözüm istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler