1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BES BEKLEMEDE
BES BEKLEMEDE

BES BEKLEMEDE

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) yaşanan mali kriz yüzünden 2 aydır maaş alamayan ve eylem yapan çalışanlar, yeni haftada da iş yavaşlatma eylemini sürdürüyor. Haftalardır çöp toplanmayan başkentte kirlilik hat safhaya ulaşırken, geçtiğimiz Cuma

A+A-

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) yaşanan mali kriz yüzünden 2 aydır maaş alamayan ve eylem yapan çalışanlar, yeni haftada da iş yavaşlatma eylemini sürdürüyor.

Haftalardır çöp toplanmayan başkentte kirlilik hat safhaya ulaşırken, geçtiğimiz Cuma günü sağanak yağmurla su basan bölgeler başta olmak üzere bazı bölgelerde çöpler diğer bazı belediyelerin katkısıyla toplansa da birçok bölgede çöp yığınları ve yaydığı kötü koku hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

TAK muhabirinin sorularını yanıtlayan Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Yalınkaya, sorunun köklü çözümü için Başbakan İrsen Küçük’le hafta sonu yaptıkları görüşmenin ardından adım atılmasını beklediklerini söyledi.

Yalınkaya, hem iki aylık maaşın ödeneceği hem de LTB’deki sorunlara köklü çözüm getirecek çalışmalar için Başbakan’ın söz verdiğini savunarak, “Bunu bekliyoruz” dedi.

Lefkoşa halkının hizmet alamadığını, çalışana da sahip çıkan olmadığını ifade eden Mustafa Yalınkaya, su ve defin hizmeti vermeme gibi yeni eylemler yürürlüğe koyma kararlarını ise, Başbakan’ın atacağı adımları görmek üzere beklemeye aldıklarını kaydetti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 769 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler