1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BEŞ AYDIR AMELİYAT BEKLİYOR
BEŞ AYDIR AMELİYAT BEKLİYOR

BEŞ AYDIR AMELİYAT BEKLİYOR

Telsim Süper Ligi Girne ekiplerinden Düzkaya’nın futbolcusu Gökhan Saymaz, ligin ilk yarısının 3’üncü haftasında Çatalköy Nihat Bağcıer Stadı’nda oynanan Düzkaya - Doğan Türk Birliği karşılaşmasının 42’nci dakikasında rakibi ile gi

A+A-

 

 

Düzkaya futbolcusu Gökhan Saymaz, ligin 3’üncü haftasında oynadıkları Doğan Türk Birliği maçında yaşadığı sakatlığın ardından haftalardır ameliyat olmak için bekliyor

 

Çağın PLEVNE

Telsim Süper Ligi Girne ekiplerinden Düzkaya’nın futbolcusu Gökhan Saymaz, ligin ilk yarısının 3’üncü haftasında Çatalköy Nihat Bağcıer Stadı’nda oynanan Düzkaya - Doğan Türk Birliği karşılaşmasının 42’nci dakikasında rakibi ile girdiği ikili mücadele sonrasında sakatlanarak oyun alanını terk etmek zorunda kalmıştı. O günden sonra kulübünün kendisini ameliyat etmesini bekleyen Düzkaya’nın orta saha oyuncusu Gökhan Saymaz, yaklaşık 7 ay içerisinde yaşadığı sıkıntıları anlattı.

 

İLK KONTROLLER KIBRIS'TA OLDU

Saymaz, Kıbrıs'ta yapılan ilk kontroller sonrasında doktorların kendisine farklı sebepler söylediğini, bu nedenle İstanbul'a giderek kontrollerinin orada yapılmasına karar verdiğini söyledi. İstanbul’da yapılan tedavilerden ve çıkan MR sonuçlarından sonra sakatlığının, ön çapraz ve yan çapraz bağlarında yırtık olduğunu ve muhakkak ameliyat olması gerektiğini öğrenirken, bu durumu Düzkaya Spor yöneticilerine ve Başkana anlatan Saymaz, kulüp yöneticilerinin kendisine gerekenin yapılacağını ve ameliyatının en kısa zamanda yapılması için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını söylediler.

 

DOKTOR “BENCE SEN FUTBOLU BIRAK” DEDİ

Yaklaşık 1 buçuk ay önce İstanbul'da bulunan Cerrahpaşa Hastanesi’ne ameliyat olmak için kendisini gönderdiklerini söyleyen Saymaz, orada yaşadıklarından sonra kendisinin aslında ameliyat olmak için gönderilmediğini fark ettiğini dile getirdi. Saymaz “Hastaneye gittiğim ilk gün ameliyat olacakmışım gibi bütün tahlillerim yapıldı. Ancak beni ameliyat edecek olan doktor beni görmeye geldiğinde bana aynen şunları söyledi. 20 yıldır futbol oynuyorsun ameliyat olursan 5–6 ay iyileşme süreci geçireceksin o yüzden bence sen futbolu bırak dedi. Doktorun bana bunları söylemesi bende inanılmaz şok etkisi yarattı” diye konuştu.

 

“FUTBOL HAYATIM BİTME NOKTASINA GELDİ”

Kıbrıs’a döndükten sonra yaşadıklarını Düzkaya Başkanı Mehmet Hulusioğlu’na anlattığını söyleyen Saymaz, başkanın kendisine bu durumun nasıl böyle olduğunu sorduğunu ancak kendisinin oraya para ödenmediği için ameliyat edilmediğini belirttiğini söyledi. Oradaki doktorun bu yüzden kendisine böyle davrandığını belirten Saymaz, “20 yıldır severek yaptığım benim için hayatımda en önemli yere sahip olan futbol hayatım hem sakatlığım nedeniyle hem almış olduğum kilolar nedeni ile bitme noktasına gelmiştir” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 513 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler