1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BERK YOLUNA DEVAM EDİYOR
BERK YOLUNA DEVAM EDİYOR

BERK YOLUNA DEVAM EDİYOR

“Avrupa Bilardo Şampiyonası”na “10 Top” karşılaşmaları ile devam edildi’’

A+A-

 

 

 

 

Millilerimiz “10 Top” karşılaşmalarında da arzu ettikleri sonuçları elde edemezken, Berk bay geçtiği ikinci turun ardından İsviçre adına yarışan Türk asıllı sporcu Murat Ayas’ı 8 -7 mağlup ederek yoluna devam eden tek sporcumuz oldu

 

Lüksemburg’da düzenlenen 2012 Erkekler, Kadınlar ve Tekerlekli Sandalye Avrupa Bilardo Şampiyonası’na “10 Top” karşılaşmaları ile devam edildi.

Millilerimiz dün oynanan karşılaşmalarda arzu ettikleri sonuçları elde edemezken, Berk Mehmetcik bay geçtiği ikinci turun ardından şampiyonada İsviçre adına yarışan Türk asıllı sporcu Murat Ayas’ı 8  – 7’lik skor ile geçerek bir üst turda mücadele etme başarısı gösterdi. Berk’in 4’üncü turdaki rakibi İsveçli sporcu Jim Chewki oldu. İlk 32 sporcu arasına kalma mücadelesi veren Berk karşılaşmasını bugün oynayacak.

Sporcumuz Hüseyin Borankan Almanya’nın şampiyon sporcusu Ralph Souquet ile yaptığı karşılaşmada 8 – 0 mağlup olmaktan kurtulamazken, diğer bir karşılaşmada yine Alman Pascal Budo’ya 8 – 2’lik skor ile boyun eğdi ve “10 Top”a veda etti.

Diğer bir sporcumuz Onuç Altur ise şanssız sonuçlar almaya devam ediyor. İlk karşılaşmasında İtalyan sporcu Pierfremcesco Garzia’ya 8 – 7’lik skor ile mağlup olan Onuç, ikinci karşılaşmasında da Hırvat sporcu Luka Kutlesa’ya 8 – 5 mağlup olmaktan kurtulamadı ve “10 Top”a veda eden ikinci sporcumuz oldu.

Kaybettiği ilk turun ardından ikinci turu bay geçen sporcumuz Ali Karanfiloğlu ise üçüncü turda eşleştiği Sloven Jareslav Polatch’a 8 – 1’lik skor ile mağlup olmaktan kurtulamadı.

İlk karşılaşmasında Kateryna Polovinchuk’u 6 -5 mağlup ederek bir üst tura çıkma başarısı gösteren Emete Anıl ise ikinci turda Rus sporcu Nataliya Seroshtan’a 6 – 1 mağlup olmaktan kurtulamadı. Bu kez kaybedenlerde Finlandiyalı sporcu Riikka Saaranen ile karşılaşan Emete, bir ara 3 – 0 öne geçtiği karşılaşmadan 6 – 5 mağlup ayrılarak “10 Top” hüzünlü bir şekilde veda etti.

Dün oynanan “10 Top” karşılaşmalarında alınan sonuçlar şöyle:

Berk Mehmetcik (KKTC) – Murat Ayas (İsviçre): 8 - 7

Hüseyin Borankan (KKTC) - Ralph Souquet (Almanya): 0 – 8

Hüseyin Borankan (KKTC) – Pascal Budo (Almanya) 2 - 8

Onuç Altur  (KKTC) - Pierfremcesco Garzia(İtalya): 7 – 8

Onuç Altur (KKTC) – Luka Kutlesa (Hırvatistan): 5 - 8

Emete Anıl (KKTC) - Nataliya Seroshtan (Rusya): 1 – 6

Emete Anıl (KKTC) – Riikka Saaranen (Finlandiya): 5 – 6

Ali Karanfiloğlu (KKTC) – Jareslav Polatch (Slovenya): 1 - 8

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 487 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler