1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BERK SON 8’DE
BERK SON 8’DE

BERK SON 8’DE

Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası “Straight Pool” karşılaşmaları ile start aldı

A+A-

 

 

 

 

İlk gün oynadığı üç karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılan sporcumuz Berk Mehmetcik “Straight Pool” da ilk 8 sporcu arasına girmeyi başardı. Berk Rus rakibi Vitaly Pavlukhin ile yarı finale yükselme mücadelesi yapacak

 

European Pocket Billard Federation’ın (EPBF) Almanya’nın Brandenburg kentinde düzenlediği “2012 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası” “Straight Pool” karşılaşmaları ile başladı.

Sporcularımız Hüseyin Alnar, Osman Şanlısoy ve Mehmetali Sözgen’in Pupils’larda (Öğrenci), Berk Mehmetciğin ise Junior’larda (Genç) mücadele ettiği şampiyonanın ilk gününde “Staight Pool”da (14+1) oynadığı üç karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılan Berk Mehmetcik adını ilk 8 sporcu arasına yazdırmayı başardı.

Berk Mehmetcik ilk turda eşleştiği Polonyalı rakibi Woiciech Szewcayk’ı 100 – 10, ikinci turdaki rakibi Rus Vladislav Zaborovski’yi 100 – 31, üçüncü turdaki rakibi Polonyalı sporcu Marcel Fertunski’yi ise 100 – 47 mağlup ederek çeyrek finalde mücadele etme hakkı kazandı.

Rakip Güçlü

Berk Mehmetcik’in çeyrek finaldeki rakibi ise Rus sporcu Vitaly Pavlukhin oldu. Berk, Avrupa kupalarında bugüne kadar 2 altın, 1 gümüş ve 1’de bronz madalya kazanma başarısı gösteren güçlü rakibi karşısında yarı final vizesi almak için mücadele edecek.

“10 Top”da Başladı

Bu arada “10 Top” karşılaşmalarında da ilk karşılaşmalar başladı. İlk maçında “Straight Pool”da çeyrek finaldeki rakibi Rus sporcu Vitaly Pavlukhin ile eşleşen Berk Mehmetcik bu karşılaşmadan 7 – 3 mağlubiyet ile ayrıldı. Berk “10 Top”ta ikinci turu bay geçti.

Pupils’larda ise sporcumuz Hüseyin Alnar ilk turdaki Ukraynalı rakibi Vitaliy Patsura’ya

6 – 4’lük skor ile boyun eğerken,  Osman Şanlısoy da Polonyalı rakibi Pavel Kaczmarek’e

6 – 0 mağlup olmaktan kurtulamadı. Bir diğer sporcumuz Mehmetali Sözgen ise ilk turda eşleştiği Belarus’lu sporcu Vadim Papizh’i 6 – 5 mağlup ederek, galip gelenlerde 2’nci tura yükseldi. Mehmetali Sözgen “10 Top”da ikinci tur karşılaşmasını bugün Alman sporcu Can Salim Giasar ile oynayacak.

Yedi gün süre ile “Straight Pool”, “10 Top”, “9 Top” ve “8 Top” disiplinlerinde gerçekleştirilecek olan “2012 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda 28 ülkeden sporcular mücadele ediyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 448 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler