1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Berk hayran bıraktı
Berk hayran bıraktı

Berk hayran bıraktı

43’üncü İskele Festivali kapsamında düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü yapılan Bilardo Turnuvası’nda genç bilardocu Berk Mehmetçik şampiyon oldu. Geçtiğimiz hafta sonu Long Beach Hotel’de yapılan, ülkemizden ve Türkiye’den birçok ünl

A+A-

İskele Festivali kapsamında düzenlenen ve Türkiye’den de birçok bilardocunun katıldığı 3’üncü Bilardo Turnavası tamamlandı

 

Berk hayran bıraktı

 

·        Long Beach Hotel’de yapılan, ülkemizden ve Türkiye’den birçok ünlü bilardocunun katıldığı turnuvanın finalinde rakibi Güner Özlap’ı 7-5 mağlup eden Berk Mehmetçik şampiyonluğa ulaştı.   

 

 

43’üncü İskele Festivali kapsamında düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü yapılan Bilardo Turnuvası’nda genç bilardocu Berk Mehmetçik şampiyon oldu. 

Geçtiğimiz hafta sonu Long Beach Hotel’de yapılan, ülkemizden ve Türkiye’den birçok ünlü bilardocunun katıldığı turnuvanın finalinde rakibi Güner Özlap’ı 7-5 mağlup eden Berk Mehmetçik şampiyonluğa ulaştı.   

Turnuvada üçüncülüğü İrfan Demirkıran, dördüncülüğü Emir Konuklu elde etti.

Turnuvada şampiyon olan Berk Mehmetçik gözünü 29 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak Avrupa Şampiyonası’na çevirdi.

 

MEHMETÇİK: “MUTLUYUM”

Turnuvada şampiyonluğa ulaşan Berk Mehmetçik, YENİDÜZEN Gazetesi Spor Servisi’ne yaptığı açıklamada şampiyon olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Bilardoya 11 yaşında başladığını söyleyen Mehmetçik,  “İlk şampiyonluğumu 12 yaşında gençler şampiyonasında elde ettim” dedi.

Bundan sonra bilardoyu iyice sevip benimseyen Berk Mekmetçik kendisini geliştirmek için 13 yaşında Kaya Muhtaroğlun’dan ders almaya başladı.

Berk Mehmetçik idolünün Avrupanın en iyi oyuncularından biri olan, bir çok şampiyonluk ve başarı kazanan Efren Reyes olduğunun söyledi.

 

“BAŞARIMIN SIRRI ÇALIŞMAK VE AİLEM”

Genç şampiyon Berk Mehmetçik başarısını ailesinin özelliklede bilardocu olan babası Mustafa Mehmetçik’in destekleri sayesinde olduğunu söyledi.

Başarısını düzenli ve programlı bir şekilde günde 2-3 saat antrenman yapmaya borçlu olduğunu vurgulayan Mehmetçik, “Dünyaca ünlü bir bilardocu olan aynı zamanda bu sezon KKTC milli takım antrenörlüğümüzü yapan Ralf Eckert’den  aldığım kitaplardan çalışarak ve onları uygulayarak başarılı oldum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 426 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler