1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Beraberlik maçı
Beraberlik maçı

Beraberlik maçı

Maç kazanmak için sadece istemek yeterli olmuyor. İstemekle birlikte doğru işler yapmak da çok önemli. Maç öncesinde Lefke soyunma odasından yükselen motivasyon sesleri maça yansımadı ne yazık ki. Her iki takım da birbirinden çekinerek oynadı. Birbirlerin

A+A-

 

Maç kazanmak için sadece istemek yeterli olmuyor. İstemekle birlikte doğru işler yapmak da çok önemli. Maç öncesinde Lefke soyunma odasından yükselen motivasyon sesleri maça yansımadı ne yazık ki. Her iki takım da birbirinden çekinerek oynadı. Birbirlerinin oyununu bozmak öncelikli gibi göründü. Böyle olunca da iki takım da arzu edilen oyunu sahaya yansıtamadı.

Bana göre ligin en iyi top oynayan takımı vardı lefke karşısında. Ancak gördüm ki Kaymaklı, Kaymaklı gibi değildi sahada. geriden oyun kurma, pas yapma ve hızlı hücuma çıkma oyun şeklinibüyük bölümde yansıtamadı Küçük Kaymaklı. Kaleci Ufuk’un topu oyuna sokmakta yaşadığı sıkıntı, hatalı top atma ve yaptığı top kayıpları ilk yarının ilk bölümlerinde takımın oyun kurmasını zorlaştırdı ki Küçük Kaymaklı’nın en büyük özelliği geriden oyun kurması. Orta sahası rakibine oranla daha diriydi. Bu da bu maçtaki tek artılarıydı. Ancak top karşılamadaki başarılarını ileri top taşımada pek gösteremediler. Daha çok uzun toplarla gitme düşünceleri hücum gücünü zayıflatan bir faktördü.

Küçük Kaymaklı takımı alan daraltıp oynayan, rakibine topla oynama şansı tanımayan ve kontra toplarla gidebilen bir takım. Dikkat edilmediği taktirde savunmanın bir anlık zayıflığı ile gol bulma şansı oldukça yüksek. O yüzden oyunu açmak için pas yapmak gerekir. Aynı zamanda önde baskı yapıp Kaymaklı’nın pas trafiğini kesmek gerekir. Ancak Lefke’de en büyük sıkıntı pas yapma konusunda. Takım geriden oyun kurmakta yetersiz. Topu orta sahaya aktarmak yerine ileri oynama tercihi yanlıştı. Bu durum top kayıplarına ve baskı yemelerine neden olduğu gibi Kasım ve Kemal’i de oyundan düşürdü.  Rakibinin en sağlam yeri olan göbeği açmak için oyunu kenarlara açmalıydı. Bunda da orta sahaya büyük iş düşüyordu. Ancak Lefke orta sahası ileriye top taşımada sıkıntı yaşadığı gibi defansa da yardım edemeyince rakibine pozisyon vermeye başladı. Takımda geri dönüşlerde sıkıntı yaşandı. Defansı yordu ancak Salih Say’ın hep doğru yerlerde bulunması Kaymaklı ataklarını bitiren faktördü.

Uzun toplar atarak bu topları Kasım’la buluşturmaya çalışmak büyük hataydı. Bu topların hepsi ilk müdahalelerde başarılı Mehmet- Bilal ikilisinde kaldı.

Kaymaklı karşısında Lefke takımının en büyük zaafı orta sahasının oyuna katkı koyamaması oldu. İkinci bölgede rakibine oranla daha az adam bulundurması orta alandaki gücünü düşürdü. Bu da Kaymaklı’ya topla oynama imkanı tanıdı. Ancak Küçük Kaymaklı takımının forvet hattını bir kez daha gözden geçirmesi gerek. Yasin Kansu etkisiz. Sonradan oyuna alınan Jack da etkisiz. Debola ve Mustafa Yaşinses’e önlem alındığında takımın gol atmasının nasıl zor olduğunu gördük Lefke ‘de.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1133 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler