1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BENZİN ZAMMI TEPKİLER SÜRÜYOR
BENZİN ZAMMI TEPKİLER SÜRÜYOR

BENZİN ZAMMI TEPKİLER SÜRÜYOR

TÜRK-SEN hükümetin akaryakıta uyguladığı son zamma tepki gösterdi. TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı imzasıyla gönderilen basın açıklamasını tam metni şöyle

A+A-

 

 

TÜRK-SEN hükümetin akaryakıta uyguladığı son zamma tepki gösterdi. TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı imzasıyla gönderilen basın açıklamasını tam metni şöyle;

 

“Çalışanlar ve halkımız, her zaman olduğu gibi dün sabah hükümetin akaryakıta yaptığı zammın şoku ile güne başlamıştır. Akaryakıta yapılan zammın, masumane bir zam olmadığı ve zincirleme bir şekilde tüm diğer ihtiyaç maddelerine yansıyacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Üç yıldan beridir çalışanlara hiç bir artış vermeyen hükümet, çalışanların alım gücünü sıfırlarken, sürekli yapmış olduğu acımasız zamlarla da, çalışanları ve halkımızı bir o kadar daha açlığa ve sefalete sürüklemeye devam etmektedir.

 Çalışanların alım gücünü bir nebze koruyan eşel mobili de ortadan kaldıran hükümet, çalışanları bir o kadar daha perişan etmiştir. Ocak-Aralık 2011 yılında gerçekleşen %15 oranındaki hayat pahalılığından, otomatik olarak yalnız 2011 yılı için çalışanların maaşları reel olarak o oranda geriye gitmiştir. Diğer yıllara ait kaybı da göz önünde bulundurursak, tablonun ne kadar vahim ve korkunç olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır.

Türk-Sen olarak, Hükümeti derhal bu zamlara son vermeye çağırırken, üç yıldan beri uygulanmayan hayat pahalılığından dolayı doğan mağduriyeti gidermeye ve eşel mobili acilen yürürlüğe koymaya davet ederiz. Aksi takdirde günden güne bozulan ekonomik yapının ileride daha büyük sosyal patlamalara neden olabileceğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 949 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler