1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Benzer suçlarla bağlantıları araştırılıyor
Benzer suçlarla bağlantıları araştırılıyor

Benzer suçlarla bağlantıları araştırılıyor

Gönyeli’de meydana gelen bisiklet hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar İ. T. ve S.K. mahkeme huzuruna çıkarıldı. Oturum zanlıların çocuk olması nedeniyle kapalı yapıldı.

A+A-

Gönyeli’de meydana gelen bisiklet hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar İ. T. ve S.K. mahkeme huzuruna çıkarıldı. Oturum zanlıların çocuk olması nedeniyle kapalı yapıldı.

Mahkemede ortaya çıkan detaylarda; zanlıların birkaç gün önce ayni bölgeden farklı birinin bisikletini de sirkat ettiği ortaya çıkarken, bölgedeki diğer benzer suçlarla bağlantıları olup olmadığı araştırılıyor.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Özgür Sunalp olguları aktardı. Polis, huzurda bulunan zanlı 1 İ.T ve zanlı  S.K’nin Sirkat ve Mülke Tecavüz suçlarından yargılandıklarını söyledi. Polis, 19.05.2020 tarihinde saat 14.00 raddelerinde Lefkoşa'da Gönyeli bölgesinde bulunan Kurudere Sokak 22 no.lu ikametgâhın bahçesinden zanlıların bahse konu ikametgâhın demir bahçe kapısı üzerinden atlayarak müşteki Emre Serdar'ın mülküne tecavüz ettikten sonra yine müştekiye ait bisikleti sirkat ettiklerini belirtti. Polis, aynı gün zanlıların Güzelyurt’ta tespit edilerek Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen Derdest emri gereği tutuklandıklarını da aktardı.

Sirkat edilen bisiklet ise zanlıların tasarrufunda bulunarak emare olarak zapt edildi. Polis, zanlı 1’in mesele ile ilgili gönüllü ifade verdiğini ve suçunu itiraf ettiğini söyledi. Polis, zanlıların 12-14.05.2020 tarihleri arasında yine ayni bölgeden Abdullah Akbaş’a ait bisikleti sirkat ettiklerini belirtti.

Polis, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirtti. Polis, bölgede yakın zamanda gerçekleşen ve polisin bilgisine gelen benzer suçlar ile ilgili zanlıların bağlantısının olup olmadığının soruşturulması gerektiğini söyleyerek, her 2 zanlının 5 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturma için zanlıların 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Bu haber toplam 609 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler