1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ben Cumhurbaşkanı olsam gitmem
Ben Cumhurbaşkanı olsam gitmem

Ben Cumhurbaşkanı olsam gitmem

31 spor federasyonun 27-28 tanesinin tepki koyduğu ve hiçbir faaliyetine katılmadığı KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin (MOK) organizasyonu olan ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine ben Cumhurbaşkanı olsam gitmem. Genel Kurulu’nun şai

A+A-

 

 

31 spor federasyonun 27-28 tanesinin tepki koyduğu ve hiçbir faaliyetine katılmadığı KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nin (MOK) organizasyonu olan ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine ben Cumhurbaşkanı olsam gitmem.

Genel Kurulu’nun şaibeli olduğu, tüzüklerinin yanlış olduğu, çarpık bir yapıya sahip olduğunu savunan 27-28 spor federasyonunun red ettiği organizasyona ben Cumhurbaşkanı olsam gitmem.

Olimpizm ödülü vereceği kişileri belirlemek için, birçok spor federasyonunun görüşünü almayan MOK’nin bu akşam yapacağı bu törene ben Cumhurbaşkanı olsam gitmem.

Kendi yönetimine destek veren kişilerin görüşleri doğrultusunda belirlenen kişilerin alacağı ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine ben Cumhurbaşkanı olsam gitmem.

Bir ülkenin sporuna yön veren, o ülkenin spordaki gelişimini sağlamak için kurulan, ülke sporcusunun dışa açılımında en büyük paya sahip olan MOK’un, bunları sadece 3 - 4 federasyon için yaptığı için Cumhurbaşkanı ben olsam törene gitmem.

Tüzüklerini çağdaş, ülke gençliğine hizmet yönünde, spor federasyonlarının söz sahibi olacağı şekle sokulmadığı için Cumhurbaşkanı ben olsan ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine gitmem.

Bir spor federasyonu düşünün, o spor federasyonuna hizmet ettiği için MOK tarafından olimpizm ödülü almaya layık görülüyor. Bağlı olduğu spor federasyonu da, layık görülen isimlere hayır diyor bu ödülü almayacaksınız, çünkü çarpık bir yapısı var diyor. Hal böyle iken ben Cumhurbaşkanı olsam ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine gitmem.

Federasyonlar düzeyinde 3 branşta ödül verecek olan MOK’nin, bu ödüllerde sadece Bisiklet, Atıcılık, Güreş ve Taekwonda federasyonlarının sporcu, antrenör ve hakemlerinin olması düşündürücü olduğundan dolayı ben Cumhurbaşkanı olsam ödül vermeye gitmem.

Unutmadan ve yanlış yapmadan antrenörler kategorisinde, MOK’un muhatabı olmayan Antrenörler Derneği tarafından görüş alınıp belirlenen isimlerin muhatabı olan federasyonu tarafından red edildiği için ben Cumhurbaşkanı olsam ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine gitmem.

Kısacası yukarıda da belirttiğim gibi 31 spor federasyonundan 3-4 tanesinin tanıdığı bir örgütün düzenleyeceği törende ödül alacak olan sporcu, antrenör, hakem olsam o ödül törenine gitmem.

Ben Spor Bakanı olsam bu akşam gerçekleşecek olan ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine gitmem.

Ben Başbakan olsam ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine gitmem.

Ben Cumhurbaşkanı olsam ‘Olimpizm Ödülleri’ ödül törenine hiç gitmem.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 649 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler