1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BEM TEMİZ'
BEM TEMİZ

'BEM TEMİZ'

DEV-İŞ, BEM çimento fabrikasında toz kaçağı olmadığını, bacaların 20 metre ilerisinde yeşil alan yaratıldığını açıkladı

A+A-

 

 

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ), BEM çimento fabrikasında toz kaçağı olmadığını, bacaların 20 metre ilerisinde yeşil alan yaratıldığını ve ormanın sağlıklı şekilde geliştiğini belirterek, geçtiğimiz hafta sonu Kalecik’te yapılan eylemde bu tesisin de eylem gerekçesi yapılmasının burada çalışan işçileri üzdüğünü kaydetti.

 

DEV-İŞ Başkanı Mehmet Seyis yazılı açıklamasında, Kalecik’teki AKSA elektrik santralının çevreye yaydığı zehirli duman için yapılan eyleme, araştırma yapma gereği duyulmadan BEM çimento tesislerinin de katıldığını belirterek, bu tesiste iş güvenliği ve çevre için büyük yatırımlar yapıldığını, gerekmesi halinde bu yatırımlara devam edileceğini bildirdi. Seyis, şunları ifade etti:

 

“Elektrik santralinin yaydığı zehirli maddelerden 1. derecede etkilenen çimento işçilerimiz ve BEM yöneticileri, uzun yıllardan bu yana kendi işletmelerinde işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre konularında büyük yatırımlar yapmıştır. Gerekmesi halinde de bu yatırımlar süreklilik arz eder.

 

Dolayısı ile iyi niyetlerinden hiç kuşku duymadığımız dostlarımızın BEM Çimento Fabrikasında yapılan yatırımları görmeleri ve kendi önerileri de varsa yapmaları için Fabrikaya davet ediyoruz. Tesisimizde toz kaçağı olmadığından bacaların 20 metre ilerisinde yeşil alan yaratılmış ve fabrika alanı içerisinde çeşitli ağaçlardan yaratılan orman alanımız sağlıklı şekilde gelişmektedir.

 

Dostlarımızın hassasiyet göstermesi ve daha ne yapılması üzerine önerileri var ise bizlere iletmeleri işçilerimizi memnun edecektir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 795 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler