1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELGE ALIŞVERİŞİ GERÇEKLEŞTİ
BELGE ALIŞVERİŞİ GERÇEKLEŞTİ

BELGE ALIŞVERİŞİ GERÇEKLEŞTİ

Hristofyas, Eroğlu ile bugün gerçekleştirdikleri görüşmede, tarafların iç politika konusunda belge alışverişinde bulunduğunu söyledi

A+A-

 

 

Kıbrıs (Güney) yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile bugün gerçekleştirdikleri görüşmede, tarafların iç politika konusunda belge alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Rum radyosunun haberine göre, görüşmenin bitiminin ardından Güney Kıbrıs Başkanlık Sarayı’na dönüşünde açıklama yapan Hristofyas, bugünkü görüşmede “Yönetim” başlığını ele aldıklarını kaydetti.

Hristofyas, “İç politikaya dair belge alışverişinde bulunduk, danışmanlarımız da bu konu üzerinde daha fazla uzlaşı noktası bulmak adına daha ileri düzeyde çalışma yapacaklar” dedi.

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un, adadaki BM Barış Gücü (UNFICYP) ile ilgili hazırlamış olduğu, basına da sızan rapor ön taslağı ile, ön taslakta yer alan bazı olumsuz noktalara ilişkin soru sorulması üzerineyse Hristofyas, “kendilerinin bilgileri değil, resmi belgeleri yorumladıkları” yanıtını verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1144 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler