1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BELEŞE DENİZE GİRME' EYLEMİ
BELEŞE DENİZE GİRME EYLEMİ

'BELEŞE DENİZE GİRME' EYLEMİ

Baraka Kültür Merkezi, üç yıldan beridir yaz aylarında gerçekleştirdiği “beleşe denize girme” eyleminin bir yenisini gerçekleştireceğini açıkladı

A+A-

 

Baraka Kültür Merkezi, üç yıldan beridir yaz aylarında gerçekleştirdiği “beleşe denize girme” eyleminin bir yenisini gerçekleştireceğini açıkladı.

Baraka’dan yayınlanan bildiride, Anayasal ve yasal haklarına sahip çıkmak isteyen ve “denizler halkındır, özelleştirilemez” diyen herkes, 26 Ağustos Pazar günü saat 11.00’de Çatalköy çıkışındaki Lara Beach önünde buluşmaya ve eylemle denize girmeye davet edildi.

Bildiride, Vakıflara ait olan ve Girne bölgesinde nadir kalan bir halk plajı niteliğindeki Lara Beach’in, özel bir işletmeye uzun vadeli olarak kiralandığı kaydedilerek, halka ait olan bir plajın daha özelleştirilerek halkın kullanımından çıkarıldığı savunuldu. Açıklamada, bu yıl inşaat halindeki tesisin, önümüzdeki yıl tamamlandığında, denize girmek için fahiş fiyatlar isteneceği ve halkın denize girme hakkının Lara Beach’te de engelleneceği ifade edildi.

KİRLİLİĞE DE DİKKAT ÇEKİLDİ

Baraka bildirisinde denizler ve özellikle Girne sahillerinin çok ciddi bir kirlilikle karşı karşıya bulunduğu bildirilerek, otellerin gereken arıtma tesislerini kurmayarak pisliklerini denize akıttığı savunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler