1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BELEDİYEYİ MAFYA YÖNETİYOR'
BELEDİYEYİ MAFYA YÖNETİYOR

'BELEDİYEYİ MAFYA YÖNETİYOR'

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Lefkoşa Belediyesi’nde sadece mali sorun değil yönetimsel sorunlar da bulunduğunu ifade etti

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Lefkoşa Belediyesi’nde sadece mali sorun değil yönetimsel sorunlar da bulunduğunu ifade ederek, belediyeyi “karanlık kişilerin ve mafyanın” yönettiğini savundu.

Meclis’in belediyelerle ilgili genel görüşmesinde konuşan TDP Genel Bakanı Mehmet Çakıcı, özelde LTB temelde tüm belediyelerin sıkıntı içinde olduğunu ifade ederken, belediyelerde ekonomik açıdan denetimsizlik olduğunu, gelecek seçime dönük istihdamlarla kadroların şişirildiğini, alt yapı sorunlarının bulunduğunu kaydetti.

Belediyelerin hala esas işlevlerini yapamadığını, bazı yerleşim birimlerinde hala asbest bulunduğunu, yollar ve çevre konularında ciddi problemler yaşandığını kaydeden Çakıcı, Lefkoşa ve Lefke belediyelerinin sorunlarının da öne çıktığını söyledi.

Sorunun sadece LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları olmadığını, ona takılıp kalmamak gerektiğini ifade eden Çakıcı, UBP MYK’nın “LTB Başkanı’nın arkasında olduğu” açıklamasının “Muppet Show”a benzetti.

TDP’nin LTB’deki çıkmazdan büyük rahatsızlık duyduğunu ifade eden Çakıcı, partisinin önerilerini sıraladı.

LTB konusunda sundukları araştırma önergesinin reddedildiğini hatırlatan Çakıcı, içine düşülen durumdan çalışanlar ve sendikanın sorumlu olmadığını söyledi.

LTB’de sadece mali sorun değil, yönetimsel sorunlar da bulunduğunu belirten Çakıcı, belediyeyi karanlık kişilerin, mafyanın yönettiğini savundu.

Sayıştay’a belge verilmemesinin de bir sorun olduğunu ve Sayıştay’ın sağlıklı denetim yapamamasıyla birilerinin suç işlediğini ifade eden Çakıcı, “Sayın Bulutoğluları derhal istifa etmelidir. LTB’nin katilleri orada dururken, katillerle beraber çözüm önerisi olmaz. Katillerle beraber yeniden yapılanma, yeniden çözüm önerisi olmaz” dedi.

Lefkoşa halkının çöpler yüzünden salgın hastalıklarla karşı karşıya bırakıldığını vurgulayan Çakıcı, LTB Meclis üyesi iki TDP’linin antidemokratik ve suçluları koruyan kararların altında asla imzaları olamayacağını söyledi.

Çakıcı, salgın hastalıklara yol açacak çöplerin derhal kaldırılması gerektiğini söyledi.

Kıbrıs Türk halkının kaostan en yakın zamanda kurtulmasını dileyen Çakıcı, giderek kamuoyu düşmüş bir hükümetle karşı karşıya olunduğunu ifade etti.

İskele’deki taş ocağına ÇED raporunun olumsuz geldiğini belirten Çakıcı, bunu destekleyen İçişleri ve Tarım bakanlarının kamuoyuna özür borcu olduğunu; ÇED raporu olumsuz çıkacak bir yere hükümetin niye izin verdiğini de açıklaması gerektiğini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 619 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler