1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘BELEDİYENİN İHMALİ’
‘BELEDİYENİN İHMALİ’

‘BELEDİYENİN İHMALİ’

Proje imzalandı, arazi hissesi devredildi… 32 yıldır arazide faaliyet gösteren BELÇA Ltd.’e yer bulunamadı… LTB ile VADİM Finans, Proje ve Taahhüt Ltd. Şti. arasında ‘iş merkezi’ yapılmak üzere imzalanan sözleşmeye g

A+A-

 

Proje imzalandı, arazi hissesi devredildi… 32 yıldır arazide faaliyet gösteren BELÇA Ltd.’e yer bulunamadı…

 

 

 

LTB ile VADİM Finans, Proje ve Taahhüt Ltd. Şti. arasında ‘iş merkezi’ yapılmak üzere imzalanan sözleşmeye göre BELÇA Ltd.’nin üzerinde bulunduğu arazinin %79 hissesi devredildi.

32 yıldır söz konusu arazide faaliyet gösteren BELÇA Ltd.’nin ‘Mağdur edilmeden uygun bir yere taşınmayı’ talep ettiğini aktaran BELÇA Ltd. Genel Müdürü Varol Öztuğ, projenin ortaya çıktığı 2009 yılından bu yana ‘çıkmayız’ tavrının olmadığını da belirtti.

BELÇA Ltd.’nin söz konusu arazide 1980’den bu yana, 32 yıldır faaliyet gösterdiğine işaret eden Genel Müdür Varol Öztuğ, “Arazi üzerinde BELÇA Ltd.’nin başkasından çok daha fazla hakkı var ama genel düzenden dolayı hak elde edemedik” şeklinde konuştu.

 

“BELEDİYENİN ‘İHMALİ’ VAR”

BELÇA Ltd.’nin LTB’nin kiracısı olduğunu ifade eden, bir dönem söz konusu araziye cami, külliye yapımının da konuşulduğunu, 2009 yılında ise iş merkezi projesinin gündeme gelindiğini aktardı. BELÇA Ltd.’nin hissedarları arasında olan LTB’nin VADİM Finans, Proje ve Taahhüt Ltd. Şti. ile görüşmelerinin başlamasının ardından, BELÇA Ltd. ile ‘sözlü olarak’ bir görüşme yapıldığını da aktaran Genel Müdür Öztuğ, söz konusu arazideki Belça Ltd. ve dermekle herhangi sözleşme yapılmamasını ‘ihmal’ olarak nitelendirdi.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler