1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ, BAĞLANDI
BELEDİYENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ, BAĞLANDI

BELEDİYENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ, BAĞLANDI

Kısa bir süre önce eylemleri ve birçok problemiyle gündemden inmeyen Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), dün de elektrik borcuyla sarsıldı. Ödenmeyen borç nedeniyle Belediye Sarayı ve Sanayi Bölgesi şubelerinin kısa süreliğine elektrikleri kesildi. Elektrik Ku

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi dün kısa süreliğine karanlığa gömüldü. Elektrik Kurumu’na 171 bin 572 TL borcu bulunan belediyenin, sabah saatlerinde elektriği kesildi. Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, bir miktar ödeme yapıldığını açıklayarak, elektriğin öğle saatlerinde bağlandığını belirtti.

Kısa bir süre önce eylemleri ve birçok problemiyle gündemden inmeyen Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), dün de elektrik borcuyla sarsıldı. Ödenmeyen borç nedeniyle Belediye Sarayı ve Sanayi Bölgesi şubelerinin kısa süreliğine elektrikleri kesildi. Elektrik Kurumu’na toplam 171 bin 572 TL borcu bulunan Lefkoşa Belediyesi’nin, taksitlendirmeleri geciktirdiği için enerjisiz kaldığı belirtildi. Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, borcun 24 bin 195 TL 25 kuruşunu ödediklerini belirterek, diğer taksitlerinden ilerleyen günlerde ödeneceğini açıkladı. Dana, Belediye Sarayı ve Sanayi Bölgesi şubelerinin elektriğinin yeniden bağlandığını aktardı.

Belediye Sarayı’nın yapıldığı 2006 yılından beri yaklaşık 700 bin TL’lik borcu takside bağlanarak bugüne kadar ödeme yapan kurum, üç aylık taksiti olan 58 bin 615 TL’yi ödemeyi geciktirdi. Bu borçtan ayrı olarak 81 bin TL biriken borç olduğu aktarıldı. Sanayi Bölgesi şubelerinin de 2006 yılından beri yaklaşık 300 bin TL’lik borcu takside bağlanarak bugüne kadar ödeme yapılırken, üç aylık taksiti olan 13 bin 957 TL’yi ödemediği belirtildi. Bu borçtan ayrı olarak 18 bin TL biriken borcu bulunan belediyede dün ödeme gerçekleşti. Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, borcun 24 bin 195 TL 25 kuruşunu ödediklerini açıkladı. LTB’nin K.T.Elektrik Kurumu’na şuanda 147 bin 377 TL borcu kaldı.

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, sabah saatlerinde belediyenin elektriklerinin kesildiğini söyledi. Belediye yönetiminin daha önce Kıb-Tek ile anlaşma yaptığını ve borçları takside bağladığını belirten Kaymakam Dana, dün öğle saatlerinde kendisinin imzaladığı çek ile taksitlerden birinin ödendiğini söyledi. Dana, kuruma, 24 bin 195 TL 25 kuruşluk çek yazılarak ödeme yapıldığını, diğer taksitlerinde ilerleyen günlerde ödeneceğini vurgulayarak, belediye elektriğinin yeniden bağlandığını açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 689 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler