1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BELEDİYELERE GEÇİCİ DEĞİL, KALICI ÇÖZÜM ÜRETİN'
BELEDİYELERE GEÇİCİ DEĞİL, KALICI ÇÖZÜM ÜRETİN

'BELEDİYELERE GEÇİCİ DEĞİL, KALICI ÇÖZÜM ÜRETİN'

Devrimci Genel-İş, hükümetin belediyelere yaptığı katkı paylarının artırılmasını istedi

A+A-

 

Devrimci Genel-İş, hükümetin belediyelere yaptığı katkı paylarının artırılmasını istedi. Devrimci Genel-İş  Başkanı Hasan Felek imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

 

Lefkoşa Belediyesinde devam eden direniş nedeniyle Lefkoşa halkını çöp kentte yaşatan, UBP Hükümeti, soruna köklü çözüm bulmak yerine, sorumluluktan kaçarak günübirlik önlemlerle sorunu daha da içinden çıkılmaz hale getirmektedir.

 

Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu’nun dün yayınladığı emirle Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının, ikinci bir emre kadar tüm hastane masraflarından muaf tutulacağı kararını olumlu bir girişim olarak değerlendirmemize rağmen,  diğer 10 Belediyede Sosyal Sigortaları yatmayan Belediye çalışanlarının durumunun ne olacağını da merak etmekteyiz.

 

Lefkoşa Türk Belediyesi dışında, Serdarlı, İnönü, Yeni Boğaziçi, Akdoğan, Büyükkonuk, Yenierenköy, Lefke, Çatalköy, Esentepe ve Alsancak Belediyesi çalışanları bu ülkenin vatandaşı değil mi?

 

UBP Hükümeti Yerel Yönetimlerin tümünün daha sağlıklı ve daha kaliteli hizmet verebilmesi, Yerel Yönetimlerin mali sorunlarını aşması için kalıcı önlem olarak, Belediyelere yapılan katkı payının %8.5’dan %10’a çıkarılmasını ve 2011 Nüfus sayımına göre Belediyelere yapılan devlet katkısının 2011 Nüfus sayımının gerçek sonuçlarına göre yapılmasını acilen talep etmekteyiz.

 

Lefkoşa Belediyesi çalışanlarının 7 yıldan beridir yaşadıkları sıkıntı ve sorunların çözümü, Belediyeyi yönetmekten aciz Sayın Cemal Bulutoğulları ile UBP Hükümetidir. Lefkoşa’nın ve ülkenin önünün açılması için Cemal Bulutoğulları ile UBP Hükümeti bir an önce istifa etmelidir.

 

DEV-İŞ’e bağlı Devrimci  Genel-İş Sendikası olarak Belediye Emekcileri Sendikasının sürdürdüğü haklı mücadelede  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sınıf dayanışması temelinde desteğini artırarak sürdürecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 419 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler