1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Belediyelere AB dopingi
Belediyelere AB dopingi

Belediyelere AB dopingi

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Ahmet Benli Başkanlığındaki yeni Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu’nu kabul etti.

A+A-

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, yerel yönetimlerin de, hükümetlerin de halka hizmet için var olduğuna işaret ederek, hükümetin yaratması mümkün olan kaynakları yaratacağını ve halkın yaşam kalitesinin yükselmesi için AB kaynaklarından da istifade edileceğini söyledi.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Ahmet Benli Başkanlığındaki yeni Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu’nu kabul etti.

BENLİ

Başbakanlıkta gerçekleşen kabulde konuşan Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli, yeni yönetimle devlet yetkililere nezaket ziyaretleri başlattıklarını söyledi.

Benli, görevlerinin bilincinde olduklarını, yeni dönemde, halkın daha çağdaş bir yaşama sahip olması adına, yerinden yönetimle daha çok sorumluluk alan, daha güçlü belediyeler yaratma arzusunda olduklarını kaydetti.

Belediyeler Yasası’nın tadil edilmesi ve belediyelerin mali durumlarının güçlendirilmesi gerektiğini kaydeden Benli, ayrıca Kıbrıs Türk belediyelerini dünyada ve özellikle AB’de daha görünür hale getirmek istediklerini belirtti.

YORGANCIOĞLU

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da, ülkede yerel yönetimlerde yeni bir anlayışa ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, yerel yönetimlerin de, hükümetlerin de halka hizmet için var olduğunu söyledi.

İmkanları ve kaynakları verimli ve adaletli şekilde kullanmanın önemine de işaret eden Yorgancıoğlu, bunun en iyi şekilde yapılacağına olan inancını dile getirdi.

Dünyadaki gelişmeleri de dikkate alarak, geçmişten ders çıkararak, Belediyeler Birliği’nden de katkı alarak daha çağdaş bir yasa çıkarılacağını söyleyen Başbakan, hükümetin yaratması mümkün olan kaynakları yaratacağını ve halkın yaşam kalitesinin yükselmesi için AB kaynaklarından da istifade edileceğini sözlerine ekledi.

(tak)

Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler