1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYELER'DEN 'HÜKÜMET'E ÇAĞRI...
BELEDİYELERDEN HÜKÜMETE ÇAĞRI...

BELEDİYELER'DEN 'HÜKÜMET'E ÇAĞRI...

“Acil önlem şart” Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar’ın, ‘belediyelerin sorunlarının temelinde Meclis’in olduğuna ilişkin açıklamaları, belediye başkanlarınca ‘O da isyan etti’ şeklinde yorumlandı. Hü

A+A-

 

 

 

“Acil önlem şart”

 

Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar’ın, ‘belediyelerin sorunlarının temelinde Meclis’in olduğuna ilişkin açıklamaları, belediye başkanlarınca ‘O da isyan etti’ şeklinde yorumlandı.

Hükümet’in Belediyeler Yasası’nda tadilata gitmemesi, KDV oranlarının yükseltilmesi, Katkı Payları’nın artırılmaması ve belediyelere ödenmeyen devlet borçlarının, belediyelerin bugünkü duruma gelmesinde ‘çok büyük etkisi’ olduğuna işaret eden başkanlar, ‘acil önlem’ çağrısında da bulundu.

 

MAĞUSA BELEDİYESİ BAŞKANI KAYALP:

“Mahmut Özçınar’ın yorumundan, UBP Hükümeti’nin yerel yönetimlerle ilgili pek fazla bir şey yapmadığı anlaşılmaktadır ve bu bir anlamda da kendi partisine sitemdir”

 

YENİERENKÖY BELEDİYESİ BAŞKANI ÖYKÜN:

“Hükümet bir an önce yerel yönetimlere elini uzatmalıdır yoksa çok büyük kaos yaşanacak ve kimse bu kaosun önüne geçemeyecek”

 

MEHMETÇİK BELEDİYESİ BAŞKANI ADALIER:

“Hükümet belediyelere yardımcı olacağına köstek oluyor… ”

 

İNÖNÜ BELEDİYESİ BAŞKANI ÖNCÜ:

“Belediyeler Birliği’nin de kapanması lazım… Zaten şimdiki Hükümet’e bağlı... Hiçbir şey yaptığımız yok, Birliğin Hükümet’ten de hiçbir şey talep ettiği yok”

 

LAPTA BELEDİYESİ BAŞKANI NAMSOY: 

“Ortak akıllara yaşabilir belediyeler sağlayacak sisten hızla geliştirilmeli… Yerel yönetimler devlet yönetiminin 2. bacağıdır, belediyeler koparsa, hepsi çöker!”

 

GÖNYELİ BELEDİYESİ BAŞKANI BENLİ:

 “Hükümet’in belediyeleri zora soktuğu gerçektir ancak belediyelerin kendi görevlerini yerine getirip getirmediği de sorgulanmalı…”

 

Meltem Sonay’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler