1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYELER BİRLEŞTİ
BELEDİYELER BİRLEŞTİ

BELEDİYELER BİRLEŞTİ

Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, belediye gelirlerini azaltacak her türlü girişimin karşısında olduğunu belirtti. Birlik ayrıca dün mecliste ivedilik kararı alınan , "Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı"nın belediyelerinin

A+A-

 

 

Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu yaptığı yazılı açıklamada, belediye gelirlerini azaltacak her türlü girişimin karşısında olduğunu belirtti. Birlik ayrıca dün mecliste ivedilik kararı alınan ,  "Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı"nın belediyelerinin gelirlerine zarar gelmeyecek şekilde düzenlenmesini talep etti.

 

Açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

18 Haziran 2012 tarihli KKTC Meclisi Toplantısında Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısı görüşülmüş ve ivedilik kararı alınmıştır.  18 Haziran 2012 tarihinde KKTC Cumhuriyet Meclisinde  ivediliği  alınan  Yasa Tasarısında belediyelerin yetkisinin İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığına devredilmesi istenmektedir.

 

K.T.Belediyeler Birliği  Yürütme Kurulu’nun 19 Haziran 2012 tarihli  toplantısında konu değerlendirilmiş ve belediyelerin gelirlerinin azaltılmasını veya elinden alınmasını öngören her türlü girişime karşı çıkılacağı bir kez daha teyit edilmiştir.

 

Bu bağlamda İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın Meclisten ivediliğini aldığı “Belediye Hizmetlerinden Yararlanma Harcı”nın belediyelerin elinden alınmasını öngören Belediyeler (Değişiklik) Yasa Tasarısının belediyelerin menfaatlerine halel gelmeyecek biçimde düzenlenmesine oybirliği ile karar vermiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 925 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler