1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘BELEDİYE’DEN ELEKTRİK Mİ, BUDAMA MI?
‘BELEDİYE’DEN ELEKTRİK Mİ, BUDAMA MI?

‘BELEDİYE’DEN ELEKTRİK Mİ, BUDAMA MI?

KAÇAK YAPILAŞMAYA ‘BELEDİYE’DEN ELEKTRİK Mİ, BUDAMA MI? Lefkoşa’nın Çağlayan bölgesinde, ağaç budama sırasında, “kaçak bir yapıya” elektrik taşındığı iddia edildi. Gazetemize, sabah saat 06.30 sıralarında elde ettiği görün

A+A-

 

KAÇAK YAPILAŞMAYA ‘BELEDİYE’DEN
ELEKTRİK Mİ, BUDAMA MI?


Lefkoşa’nın Çağlayan bölgesinde, ağaç budama sırasında,  “kaçak bir yapıya” elektrik taşındığı iddia edildi. Gazetemize, sabah saat 06.30 sıralarında elde ettiği görüntülerle gelen bir duyarlı yurttaş, “Gençlik Gücü Spor Kulübü yanında, henüz ‘inşaat’ aşamasında olan ve ‘kaçak’ olduğunu düşündüğüm bir yapıya, özel bir konuttan elektrik aktarıldığını gördüm. Bu işlemin Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ait vinçle yapılması son derece üzücüdür” dedi.
YENİDÜZEN muhabirinin iddiayı aktardığı Kaymakam Kemal Deniz Dana, olay yerine giderek gerekli incelemeleri yapacağını ve konuyu araştırarak, eğer yasa dışı bir işlem varsa, tedbir alacağını söyledi.
Dana, bölgede “ağaç budama” çalışması yapılabileceğini, ancak bunun dışında bir “yasa dışı” işlem varsa,  mutlaka detaylı inceleme yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler