1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYEDE YİNE MAAŞ YOK!
BELEDİYEDE YİNE MAAŞ YOK!

BELEDİYEDE YİNE MAAŞ YOK!

Başbakanlık’ta sıkılan eller yine havada kaldı. Lefkoşa Belediyesi’nde maaşların ödenmesi için dün yapılan girişimler de sonuçsuz kaldı. Belediyenin borç miktarını artırarak maaş ödeme girişiminde bu kez banka sorun oldu, belediye meclisi kar

A+A-

 

 

 

 

Başbakanlık’ta sıkılan eller yine havada kaldı.  Lefkoşa Belediyesi’nde maaşların ödenmesi için dün yapılan girişimler de sonuçsuz kaldı. Belediyenin borç miktarını artırarak maaş ödeme girişiminde bu kez banka sorun oldu, belediye meclisi kararı istedi. UBP ise belediye meclisini toplayacak yeter sayıya ulaşamadı, karar alınamadı.

 

Başbakanlık’ta sıkılan eller yine havada kaldı.  Lefkoşa Belediyesi’nde maaşların ödenmesi için dün yapılan girişimler de sonuçsuz kaldı. Belediyenin borç miktarını artırarak maaş ödeme girişiminde bu kez banka sorun oldu. Söz konusu banka overdraft limitini yasal düzeyden (7.5 Milyon) yukarı çıkarmak için (10 Milyon) “belediye meclisi kararı” isteyince belediye personeli yine ödenemedi. Belediye meclisi toplantı yeter sayına ulaşmadığı için UBP’li üyeler ve başkan meclisi toplayamadı, borçlanma kararı alınamadı. Muhalif  belediye meclis üyeleri ise borçlanmaya karşı çıkıyor. Bilindiği üzere Lefkoşa Belediye Personeli 2 aydır ödenemiyor.

 

AYRINTILAR YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler