1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYE'DE 'PROTOKOL' KRİZİ
BELEDİYEDE PROTOKOL KRİZİ

BELEDİYE'DE 'PROTOKOL' KRİZİ

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, bugün yapılan görüşmede işverenin kendilerine protokole uymayacağını sözlü olarak bildirdiğini kaydederek, yarın sabahtan itibaren Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Sanayi Bölgesi’ndeki şubele

A+A-

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, bugün yapılan görüşmede işverenin kendilerine protokole uymayacağını sözlü olarak bildirdiğini kaydederek, yarın sabahtan itibaren Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Sanayi Bölgesi’ndeki şubelerinde greve gideceklerini açıkladı.

Bozat yazılı açıklamasında, Belediye Emekçileri Sendikası ile Lefkoşa Türk Belediyesi arasında 29 Şubat 2012 tarihinde imzalanan protokolün işveren tarafından uygulanmadığını, sendikanın süresiz grev kararını yasa gereği ilgili işveren ve bakanlığa sunduğunu belirtti.

Bozat şöyle devam etti:

“Bugün itibarı ile yapılan görüşmede protokole işveren tarafından uyulmayacağı sözlü olarak bildirilmiştir. Televizyon kanallarından izlediğimiz habere göre, sayın Başbakan, işveren tarafından mutabakata varılan protokolün çözümü için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nı görevlendirdiğini açıklıyor. Sendikamıza ilgili bakanlık tarafından konu hakkında bilgi verilmezken, bunu televizyon kanallarından öğrenmek düşündürücüdür. Bu sorumsuzluklara karşı, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yarın saat 07.00’da Sanayi Bölgesi’ndeki şubelerimizde sendikamız grev kararı almıştır. Lefkoşa Türk Belediyesi ve hükümeti duyarlılığa davet ederiz.”

KÜÇÜK, BİR KABULÜ SIRASINDA AÇIKLAMIŞTI

Başbakan İrsen Küçük bugün bir kabulü sırasında, Lefkoşa Belediyesi (LTB) ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) arasında varılan mutabakata uyulmadığı iddiaları üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’yi konu ile ilgilenmesi için görevlendirdiğini açıkladı.

Küçük, daha önceki grev sırasında da Ünverdi’nin arabuluculuk yaparak tarafların mutabakata varmalarında etkili olduğunu hatırlattı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 692 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler