1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYE KİLİTLENDİ
BELEDİYE KİLİTLENDİ

BELEDİYE KİLİTLENDİ

Belediyeden yeni istifalar: “BAŞKANLA OLMAZ” Lefkoşa Türk Belediyesi’nde(LTB) yaşanan sorunlara çözüm bulunamaması, istifaların da ardı ardına gelmesine neden oldu. Kısa süre önce istifa eden UBP’li Belediye Meclis Üyeleri

A+A-

 

Belediyeden yeni istifalar:

“BAŞKANLA OLMAZ”

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde(LTB) yaşanan sorunlara çözüm bulunamaması, istifaların da ardı ardına gelmesine neden oldu.

Kısa süre önce istifa eden UBP’li Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Kermeoğlu ve Arif Aktaş’ın ardından, önceki akşam da Asbaşkan Özel Kadıoğlu ve Ahmet Akbil istifasını açıkladı.

Başbakan İrsen Küçük, dün görüştüğü Belediye Meclis Üyeleri’nin istifalarını kabul etmedi, Meclis Üyeleri ise ‘duruşumuz belli, Başkan’la olmaz’ dedi.

 

BULUTOĞLULARI: “BEN DEĞİL PARTİ DEĞERLENDİRECEK”

LTB Başkanı Cemal Buluoğluları, “İstifaları parti değerlendirecek ben değerlendirecek değilim” derken, yasa gereği tüm Belediye Meclisi Üyeleri’nin toplantılara katılması gerekirken, katılmadıklarını ifade etti.

“Toplantılar gerçekleşmiyor, sorunlar da çözülmüyor” diyen Bulutoğluları, istifaların bir anlam ifade etmediğini, son istifaların kendisine henüz ulaşmadığını da kaydetti.

 

“KERMEOĞLU VE AKTAŞ’IN İSTİFALARI KABUL EDİLMEDİ”

LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, geçtiğimiz günlerde istifalarını sunan UBP’li Meclis Üyeleri Mehmet Kermeoğlu ile Ahmet Aktaş’ın istifalarını da parti tarafından kabul edilmediğini de söyledi.

Belediye Meclisi’nin toplanıp istifalarını da görüşmediğini işaret eden Cemal Bulutoğluları, “İstifalar yürürlükte değil” şeklinde konuştu.

 

“ELİM KOLUM BAĞLI”

“Belediye Meclisi toplanmadığı sürece elim kolum bağlı” diyen Bulutoğluları, ‘izne ayrılma veya istifanın’ gündeminde olmadığını da ifade etti.

Bulutoğluları’nın ifadeleri devamla şöyle:

“Ezici bir çoğunlukla beni halk seçti, halka yamuk yapmam. Beni halk seçti, gelecek seçimlerde seçmezse o zaman saygı duyarım. 3-5 meclis üyesinin beni beğenmemesiyle istifa edecek değilim. Hükümet’in de artık bir şey yapması lazım, katılmayan meclis üyelerinin toplantılara katılması için bir şeyler yapmalılar.”

 

BAŞBAKAN’LA GÖRÜŞTÜLER

Lefkoşa Türk Belediyesi UBP Belediye Meclis üyeleri,  dün saat 13:00’te Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret etti.

Başbakanla görüşmede sıkıntılarını ortaya koyan meclis üyeleri, istifa gerekçelerini de sıraladı.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1049 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler