1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN GÖNÜLLÜ SEFERBERLİK
BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN GÖNÜLLÜ SEFERBERLİK

BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN GÖNÜLLÜ SEFERBERLİK

Yaklaşık iki haftadan beri “hizmet vermeme” eylemi yapan belediye personeli de gönüllü olarak baskınlara müdahale etti.

A+A-

 

Lefkoşa’da öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağmurun yol açtığı su baskınlarına, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Sivil Savunma ve İtfaiye ekiplerince müdahale ediliyor. Yaklaşık iki haftadan beri “hizmet vermeme” eylemi yapan belediye personeli de gönüllü olarak baskınlara müdahale etti.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, Sanayi Bölgesi’ndeki altyapı yetersizlikleri yüzünden taşan suların Taşkınköy ve Göçmenköy bölgelerini de etkilediğini belirterek, sıkıntının çözümü için yoğun bir seferberlik başlatıldığını açıkladı.

Bulutoğluları, su baskını görülen yerlere, iş makineleriyle müdahale edildiğini belirterek, çalışmalara LTB personelinin de katıldığını belirtti. Hem personeline hem de Sivil Savunma ve İtfaiye ekiplerine teşekkür eden Başkan Cemal Bulutoğluları, sendikanın eylemi nedeniyle toplanmayan çöplerin drenaj kanallarını ve ızgaraları tıkadığını, bu yüzden de suyun birikmesinin önüne geçilemediğini söyledi.

LTB personeline yaşanan sıkıntının çözümü için gösterdikleri iyi niyet ve gayretten ötürü teşekkür de eden Bulutoğluları, Lefkoşa’nın sıkıntılarının giderilmesi için elinden geleni yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Bulutoğluları, trafiğe kapalı yol olmadığını ancak birçok yerde göllenmeler oluştuğunu da kaydetti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler