1. HABERLER

  2. YEREL YÖNETİM

  3. Belediye çalışanları Lefkoşa'da temizlik başlattı
Belediye çalışanları Lefkoşa'da temizlik başlattı

Belediye çalışanları Lefkoşa'da temizlik başlattı

LTB’de hem memurlar hem işçiler temizlik çalışmalarına katıldı

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)  bugün hem memurlar hem de işçi çalışanların katılımı ile cadde ve sokak temizliklerine başladı.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın da katıldığı temizlik çalışmasında saat 09:00’dan 14:00’a kadar  Başkent Lefkoşa’da önceden belirlenen sokaklarda kağıt atıkları, pet şişe, cam şişe ve plastik atıklar toplandı.

Her ayın son Perşembesi tekrarlanacak

Belediye Emekçileri Sendikası’nın (BES) desteği ile  LTB çalışanlarının gönüllü olarak katıldığı temizlik seferberliği rutin olarak her ayın son perşembesi

Lefkoşa’nın farklı sokaklarında yürütülecek.

LTB çalışanlarına destek vermek ve temizlik çalışmasına katılmak isteyen gönüllüler için sokak isimleri LTB’nin sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

l1-047.jpg

l2-036.jpg

l3-020.jpg

Başkan Harmancı: "El birliği ile hem temizlik hem temiz tutmak önemli"

“Nasıl evimizi temiz tutuyorsak, yaşadığımız şehri de temiz tutacağız. Ve eminim ki bu konuda yurttaşlarımızın da duyarlılığı ve el birliği ile başkent Lefkoşa örnek olacaktır” diyen LTB  Başkanı Mehmet Harmancı, “İnanıyorum ki bugün sendika ile memur ve işçi arkadaşlarımızla başlattığımız çalışma şehirde gönüllü kişi, kurum ve kuruluşların da katılımı ve el birliği ile genişleyecektir. Temizlemek olayın bir boyutu, bir diğer boyut ise temiz tutmak, kirletmemek. Bunu da hep beraber başaracağız.” şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler