1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYE BİNALARI DAĞITILIYOR!
BELEDİYE BİNALARI DAĞITILIYOR!

BELEDİYE BİNALARI DAĞITILIYOR!

Lefkoşa Türk Belediyesi’ne bağlı eski tarihi ‘Su Şubesi’ binası üç aile için ev olarak hazırlanıyor, bina içinde inşaat var. Başkan Bulutoğluları “İstediler ben de verdim” diyor. Lefkoşa Arap Ahmet bölgesinde yer alan Lefkoş

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’ne bağlı eski tarihi ‘Su Şubesi’ binası üç aile için ev olarak hazırlanıyor, bina içinde inşaat var. Başkan Bulutoğluları “İstediler ben de verdim” diyor.

 

Lefkoşa Arap Ahmet bölgesinde yer alan Lefkoşa Türk Belediyesi’ne bağlı tarihi bina şimdilerde ev için kullanılmak üzere hazırlanıyor. Tarihi bina daha önce belediyenin su şubesi olarak kullanıldı. Bina içinde yapılan inşaat tarihi binaya zarar veriyor ve sanatçıları ev olarak kullanılacağı için huzursuz ediyor. Bir süre önce UNDP tarafından korumaya alınıp restore edilen bina içinde işçiler çalışıyor. Sanat merkezi olarak kullanılabilecek konumda olan bina tarihi açıdan önem taşıyor. YENİDÜZEN’i arayarak konuyu bildiren bir grup yerli sanatçı, bu durumdan rahatsız olduklarını belirtti.

 

BAŞKAN: VERDİM…

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları söz konusu binayı geçici süreliğine sokakta kalan vatandaşlara verdiklerini söyledi.

 

BELEDİYE MECLİSİ KARARI YOK

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Belediye meclis üyesi Önol Aktolga belediye meclisinde böyle bir kararın alınmadığı belirterek Bulutoğluları’nın kendi başına bu kararı aldığını söyledi.

 

Levent Özdağ’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler