1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BELEDİYE BAŞKANININ YAKININA KIYAK MI?
BELEDİYE BAŞKANININ YAKININA KIYAK MI?

BELEDİYE BAŞKANININ YAKININA KIYAK MI?

BES Başkanı Savaş Bozat, Büyükkonuk Belediyesinde yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, bir turizm bölgesi olan Büyükkonuk’ta belediyeye ait birçok turistik yer bulunduğunu söyledi. Bozat, bu turistik yerlerden bir tanesinin hiç de etik olmay

A+A-

 

 

BES Başkanı Savaş Bozat, Büyükkonuk Belediyesinde yaşanan ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, bir turizm bölgesi olan Büyükkonuk’ta belediyeye ait birçok turistik yer bulunduğunu söyledi. Bozat, bu turistik yerlerden bir tanesinin hiç de etik olmayan bir şekilde 2 aydan fazladır başkana yakınlığı ile bilinen bir meclis üyesine verildiğini herkesin bildiğine dikkat çekti. Başkan Bozat, bir diğer tesisin ise Yedikonuk Köylüleri ve muhtarlığı tarafından yapılan gazino olduğunu söyleyerek, bu plaj da bulunan gazinonun Yedikonuk muhtarlığından alındığını ve atıl bir şekilde tutulduğunu söyledi.

“MECLİS ÜYESİNE, BELEDİYE GAZİNOSU VERİLMESİ ETİK DEĞİL”

Bozat belediyenin bunca ekonomik sıkıntısına rağmen elinde işletmek için tuttuğu yerleri bile işletemediğini bunun yerine çevreye tehlikesi olan bir tesis olan petrol dolum tesisinin yapılması için çaba harcadığını belirtti. Bozat, belediyenin elinde bulunan tesisleri çalıştırması durumunda hem kara geçebileceğini hem de oraya belediye kadrosundan aktaracağı personellerle belediyenin bütçesinden bir yük kaldıracağını söyledi. Bozat, Yedikonuk sahilinde bulunan plaj gazinosunu gördüğünde çok üzüldüğünü ve insanların emek edip yaptıkları bu yapının belediye himayesine geçtikten sonra daha iyi değerlendirilmesi gerekirken atıl vaziyette olmasına anlam veremediğini söyledi. Bozat, belediye çatısı altında seçilmiş olarak bulunan bir kişinin fiilen ya da kapalı kapılar arkasında bulunarak belediyeye ait gelir getiren bir mülkün işletmesini eline tutmasının ne yasal ne de ahlaki olarak kendilerine uymadığını sözlerine ekledi.  

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler