1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Beklenen olmadı
Beklenen olmadı

Beklenen olmadı

Girne’de oynanan TOL-YAK mücadelesinde gülen taraf deplasman takımı oldu. Yeni sezona iddialı bir şekilde giren TOL takımı lige iyi bir başlangıç yaparak üç haftada 7 puan toplayarak bu iddiaları doğrulayıcı olmuş, spor basınından da “Can yak

A+A-

 

 

Girne’de oynanan TOL-YAK mücadelesinde gülen taraf deplasman takımı oldu.

Yeni sezona iddialı bir şekilde giren TOL takımı lige iyi bir başlangıç yaparak üç haftada 7 puan toplayarak bu iddiaları doğrulayıcı olmuş, spor basınından da “Can yakacak takım” unvanını kapıvermişti.

Diğer yanda ise daha ligin başı olmasına rağmen radikal bir kararla teknik ekip değişimine giden ve yeni teknik ekibin ne yapıp ne yapamayacağı tartışılan Yenicami. Her iki takımın ortak tarafı geçen haftanın galipleri olması.

Maçta evsahibi ekip 3-5-2 dizilişini tercih ederken konuk Yenicami 4’lü savunma dizilişini tercih etmişti. Ocak takımı libero ve stoper mevkilerinde tecrübeli fakat ağır adamlardan oluşmuş,5’li orta saha oyuncularının çizgide görev yapanlarının öncelikle sağ ve sol bek olarak rakibi karşılayan, topu kazanınca da hücuma destek veren bir işleyişi tercih etmişti. Yani top rakipteyken 5-3-2 dizilişiyle savunma,topu ele geçirince de 3-2-5 dizilişinde hücumu hedeflemişti. Ancak ne var ki rakip takım 4’lü defans ve orta saha uygulamasını, takım savunması ile takım hücumlarını iyi uygulayarak alan savunması ile rakibin etkili olabilecek oyuncularını durdurarak TOL takımını maç boyunca etkisiz kıldı. Artık tarihe karışan adam adama savunma modelinde tecrübeli olmalarına rağmen Ocak stoperleri seyyar Yenicami forvetlerine karşı zor durumlarda kaldılar. Ocak orta sahası pas yapamayıp topu ileriye taşıyamadı. Yenicami takımı alan daraltarak bu fırsatı vermedi. Maçın genelinde daha çok topla oynayıp pozisyon ürettiler.

İki takımı da bu yıl ilk kez izliyorum. Bana göre can yakacak takım Yenicami’dir. Dün izlediğim TOL takımı hiç bir şey oynamadı. Nasıl başa oynayacaklar anlamadım?

Evet dünkü maçta hakemin maçın önüne geçtiği doğrudur (Verdiği ve vermediği kararlarla.) TOL aleyhine verdiği tartışmalı penaltı kararı ile geriye düştü ve maçı kaybetti savunmasını yapıp gerçekler görülmezse büyük yanılgı olur. Evet bana da değilmiş gibi geldi ancak hakemin açısı daha netti. Peki daha birkaç dakika önce faul yapan Yenicami oyuncusu Hüseyin Sadıkları kasıtlı itip düşüren sarı kartlı Emrah’ı es geçen ayni hakem değil miydi? Hakem kötü yönetebilir. Ocak takımı maçı hak edecek bir oyun sergiledi de hakem bu hakkını elinden mi aldı. Hayır. Hakem kötü yönetti. Ancak iki tarafın da itiraz edeceği şekilde.

Yenicami takımı bu oyun kalitesini sürdürürse ligde iyi yerlerde olabilir. Teknik yönetim takımı iyi hazırlamış ancak oyuncu değişikliklerinde dikkat edilmeli. Tansel biraz erken alındı. Biraz daha tutulsa farkı artırabilirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1043 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler