1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BEĞENİ TOPLUYOR
BEĞENİ TOPLUYOR

BEĞENİ TOPLUYOR

Lefke 16 Ağustos Stadı’na yapılan çağdaş basın tribünü tamamlanmaya yakın

A+A-

 

 

Lefke 16 Ağustos Stadı’na yapılan çağdaş basın tribünü tamamlanmaya yakın

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Ülkemizde bazı futbol statlarında basın tribünlerinin durumu hala kötü haldeyken, yenileme çalışmaları devam eden Lefke 16 Ağustos Stadı’nda yapılan güzel basın tribünü beğeni topluyor. Kısa bir süre sonra açılması planlanan statta yapılan yeni basın tribünü çağdaş görüntüsü ile maçları takip edecek spor yazarları için iyi bir imkan sağlayacak. Basın tribününün sahaya bakan kısmının tamamen camdan oluşması zaman zaman güneş ışıklarından dolayı görüntüyü etkileyebilecek olması sonrası, ön tarafa güneşi kesecek korkuluklar ilerleyen günlerde eklenecek.

 

SOYUNMA ODALARI FARKLI YERLERDE

Yapımı bitme aşamasına gelen basın tribününün alt kısmı ise maçları yönetecek hakemlere ayrıldı. Bunun yanında maçlarda ev sahibi olacak Lefke’nin yeni soyunma odası, 16 Ağustos Stadı’nın denize bakan tarafına inşaa ediliyor. Konuk takım soyunma odası ise daha önce var olan ve stadın çıkış kapısı yanında bulunan soyunma odaları olacak. Böylelikle hakem, ev sahibi ve konuk takım soyunma odaları, stadın üç tarafında yerleştiriliyor. Bu çalışmanın yapılmasındaki düşünce ise yaşanması olası tatsızlıkların minimuma indirgenmesi.

 

PİST HAZIRLANIYOR

Lefke 16 Ağustos Stadı’nda saha etrafında ülke atletizmde elde ettiği başarılarla dikkat çeken Güzelyurt ve Lefke bölgesi okullarının çalışabilecekleri pistin çalışmaları sürüyor. Bu bağlamda ilerleyen günlerde kiremit tozunun döküleceği pistin yan tarafları da bordür taşları yerleştirilmiş durumda.

 

ZEMİN ÇALIŞMALARI

Stat çalışmaları devam eden Lefke’de saha zemininde yaşanan aksaklıklar da giderilmeye devam ediyor. Saha zemininde oluşan boşluklar, yapılması planlanan resmi açılışa yetiştirilmeye çalışılacak. Sulama işlemi havaların biraz serinlemesi sonrası tam randımanlı olarak yürütülmesi planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 400 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler