1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAYRAM KASAPLARA YARADI!
BAYRAM KASAPLARA YARADI!

BAYRAM KASAPLARA YARADI!

Kurban Bayramı dolayısıyla piyasada ciddi bir artış bekleyen kasaplar, dünyada yaşanan felaketler nedeniyle kurban satışı konusunda beklediğini bulamadı. Bayram dolayısıyla perakende satışlarından memnun olduklarını söyleyen Kasaplar Birliği Başkanı Hal

A+A-

 

 

Kurban Bayramı dolayısıyla piyasada ciddi bir artış bekleyen kasaplar, dünyada yaşanan felaketler nedeniyle kurban satışı konusunda beklediğini bulamadı.

Bayram dolayısıyla perakende satışlarından memnun olduklarını söyleyen Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak, kurban satışlarında ada genelinde bir düşüş yaşandığına dikkat çekti.

Somali’deki açlık durumu ve Van depremi nedeniyle kurban kesimlerinin azaldığını vurgulayan Akbıçak, kurban paralarının Somali’deki aç insanlara ve Van depreminde zarar gören mağdurlara yardım olarak gönderildiğini dile getirdi.

Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak, Kurban Bayramı boyunca kasapların öğlene kadar açık olacağına değinerek, kurban kesimlerinin kesinlikle mezbahalarda dikkatli ve çevreye zarar vermeyecek şekilde olmasını birlik olarak uyardıklarını belirtti.

Bu haber toplam 790 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler