1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAYRAM' İZDİHAMI
BAYRAM İZDİHAMI

'BAYRAM' İZDİHAMI

Ne Euro’daki artış, ne “ekonomik kriz” ne de Maliye Bakanı’nın “gitmeyin” uyarıları… Hiçbiri güneyden alışverişi engelleyemedi. Dün Kermiya Barikatı’nda “bayram” izdihamı yaşandı. Bayram tat

A+A-

 

 

Ne Euro’daki artış, ne “ekonomik kriz” ne de Maliye Bakanı’nın “gitmeyin” uyarıları… Hiçbiri güneyden alışverişi engelleyemedi. Dün Kermiya Barikatı’nda “bayram” izdihamı yaşandı.

 

Bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar güneye akın etti.  Bayramın ilk gününü aile ziyaretlerine ayıran yurttaşlar dün “gezmeye” çıktı. Uzun tatili fırsat bilen çok sayıda yurttaş Lefkoşa’daki Kermiya Barıkatı’nı kullanarak araçlarıyla güney Kıbrıs’a geçti.

Tatili fırsat bilen çoğunluğu devlet memuru çok sayıda vatandaş, Lefkoşa’da araçlarla geçişlere açık tek sınır kapısı olan Kermiya’da izdiham yarattı.
Kermiya’da sabahın erken saatlerinden itibaren arabalarıyla uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlarımızın sayısının normal günlere göre iki kat arttığı görüldü. Güneyden kuzeye ise fazla geçiş olmadı.
YENİDÜZEN’e konuşan bir vatandaş, Kuzey Lefkoşa’da ve Girne’de çocuklarını rahat gezdirecek alanlar bulamadıklarını, güneye çocuklarını gezdirmek için gittiklerini öne sürdü.
Bir diğer vatandaş da, “Lefkoşa’da çocuklarımızı gezdirecek yer yok veya yeterli değil. Bu yüzden güneyi tercih ediyoruz” diye konuştu.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler