1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bayram ikramı
Bayram ikramı

Bayram ikramı

Bayram öncesi tepede oynanan Gönyeli - Lapta lig maçında Gönyeli, Lapta'ya bayram ikramı yaparak 3 puanla evine gönderdi. Denk güçlerin mücadelesi şeklinde başlayan karşılaşmada iki ekip de ilk yarıda karşılıklı olarak birbirlerini denediler. Genelde bir

A+A-

Bayram öncesi tepede oynanan Gönyeli - Lapta lig maçında Gönyeli, Lapta'ya bayram ikramı yaparak 3 puanla evine gönderdi.
Denk güçlerin mücadelesi şeklinde başlayan karşılaşmada iki ekip de ilk yarıda karşılıklı olarak birbirlerini denediler. Genelde bir orta alan mücadelesi şeklinde geçen ilk yarıda her iki ekip de geliştirdikleri cılız ataklarla rakip kalelerde gol aradılar. 21’inci dakikada tartışılan bir
pozisyonda Lapta oyuncuları Kemal Göktaş’ın ceza sahasında düşürülmesine itiraz ettiler. Orta hakem Serdar bilginer oyunu devam ettirdi. Bana göre bu pozisyon bir penaltıydı.   

Dün yapılan mücadelede her iki ekip de ileriye etkili toplar taşıyamadılar.

Orta alanda oyunu yönlendirecek adam eksikliği çektiler. Lapta takımında orta alanda oynayan Gökhan, takımın orta alandaki yükünü çekmeye çalışıyor ama yalnız kalıyor. Forvette oyuna başlayan Ahmet Coşkun rakip defans oyuncuları arasında kaybolup gitti. Bana göre Ahmet Coşkun’un orta alanda hücuma dönük oynaması takımı adına daha faydalı olabilir.

Orta alandan top alıp atak şekillendikten sonra aralara koşu yapması takımı adına daha faydalı olabilir. Rakip müdafaa oyuncuları arasında kaybolmaz.
Gönyeli’de Mehmet  Hoca göreve geldikten sonra takım içerisinde oyun kurgusunda değil ama adamlarda değişiklik yaparak İbrahim Faye’yi orta alana Çağlar’ı liberoya çekmiş. İ.Faye orta alanda iyi göründü ama bir oyun kurucu hüviyetinde değildi. İleride oynayan Solomon 
çok çalışıyor ama bana göre iyi bir golcü değil bulduğu pozisyonları kaleye gönderemiyor, çok kaçırıyor. Gönyeli takımı bu maçta oyunu kanatlara taşıyıp kenarlardan gelecek toplarla rakibi vurması gerekirdi. Çünkü Lapta müdafaası kısa adamlardan oluşuyor. Gönyeli takımında ise İsmail, İfaye, Ömer, hatta topa iyi yükselebilen Hasan Kanlı gibi oyuncular vardı ama Gönyeli takımı bu avantajını kullanamadı. İkinci yarıda yerinde oynayan Gönyeli takımı ligdeki ilk galibiyetini almak için başladı. Gönyeli takımı daha etkili oynadığı ikinci yarıda müdafaasında Çağlar’ın yaptığı basit hatayı Lapta oyuncusu Kemal Göktaş affetmedi. Düzgün ve akıllı bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 64’üncü dakikada gelen golden sonra Lapta takımı Ahmet Coşkun’u orta alana çekerek Kemal Göktaş’ı ileride tek forvet olarak bıraktı ve kontratak futboluna döndü.
Bu dakikadan sonra Gönyeli takımı Lapta  sahasına iyice yerleşti, atak üstüne atak geliştirdi ama bu kez de karşılarına Lapta kalecisi Cenk çıktı.
Cenk golden sonra takımının 3 puan almasında başrol oynadı, yaptığı çok kritik en az üç kurtarışı var. Gökhan’ın yaptığı kritik kurtarışları takım arkadaşlarını da ateşledi.

Yine bu dakikalarda Gökhan ve Ahmet Coşkun orta alanda ve ileride top tutarak faul kazanarak takımlarını dinlendirdiler.
Biraz dikkatli olup son paslarda başarılı olsalardı 2’nci golü de bulabilirlerdi. Çünkü Gönyeli takımı gol bulmak için iyice açılmıştı. 
Sonuç olarak yabancısız olarak Gönyeli deplasmanına gelen Lapta, rakibinin yaptığı bayram ikramını, 3 puanı alarak evine mutlu döndü . Gönyeli’nin ise hedeflediği ilk galibiyet ve ilk 3 puan ise başka bahara kaldı. Herkese iyi bayramlar, bayramınız kutlu olsun.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler