1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAYRAKSEVERLERE BAK!
BAYRAKSEVERLERE BAK!

BAYRAKSEVERLERE BAK!

Ulusal Birlik Partisi’nin 1 Mayıs’ta Boğaz Piknik Alanı’nda düzenlediği piknik sonrasında etrafın çöplüğe dönüşmesi gündem oldu. Boğaz Pikinik Alanı’nın, Tarım Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi’nin sorumluluğunda olduğu

A+A-

 

 

Ulusal Birlik Partisi’nin 1 Mayıs’ta Boğaz Piknik Alanı’nda düzenlediği piknik sonrasında etrafın çöplüğe dönüşmesi gündem oldu.  Boğaz Pikinik Alanı’nın, Tarım Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi’nin sorumluluğunda olduğunu göz ardı eden UBP, konu ile ilgili Girne Belediyesi’ni suçladı.

Bayraklarının yerlerde bırakıldığı piknikle ilgili olarak UBP Lefkoşa Gençlik Kolları Başkanı Sami Osmanlı, “Çöpleri biz attık ama biz sorumlu değiliz, Girne Belediyesi toplasın” dedi. Bu açıklama iktidar partisindeki “bilgisizliği” de gündeme getirdi. UBP’nin Boğaz Piknik Alanı’nın sorumluluğunun Orman Dairesi’nde olduğunu bilmemesi şaşkınlık yarattı

 

 

 

UBP ÜSTLENMEDİ

Lefkoşa Gençlik Kolları Başkanı Sami Osmanlı yaşananlar ile ilgili sorumluk üstlenmezken, şu iddialarda bulundu:

"Çok değerli basın mensupları 1 Mayıs Bahar Bayramın dolayısı ile gerçekleştirmiş olduğumuz pikniğimize gereken ilgi ve önemi gösterdiğiniz için teşekkürler.

Yanlız bizi üzen bazı olaylar olmuştur. Bu olayların tamamen bazı kesimlerin yapılan pikniğe gölge düşürmek istemesinden olduğu inancındayız. Pikniğimizden sonra bazı yayın kuruluşlarında çıkan saptırılmış haberler bizi çok üzmüştür. Piknik alanının temizliğin tümü Girne Belediyesi yetkili belediye olduğundan dolayı temizlik bizim tarafımızdan yapılmamıştır. Yetkili Belediye tarafından yapılacaktı. Bu konunun sorumlusu biz deyiliz. Bir diğer konu ise bayrakların yere atılması konusu ise biz bayrakları yerlere atmış değilz, sadece insan boyunun yetişebileceği yerlerde asılı olan bayraklar toplanmıştır. Diğer yüksekte asılı olan bayraklar için ise gerekli aparatlar tedarik edilmiş ve arkadaşlarımız görevlendirilmiştir. Arkadaşlarımız bayrakları toplamak için piknik alanına gittiğinde tüm bayrakların kopartılıp yerlere atıldığın görmüşlerdir. Bu olay kasıtlı olarak yapılmıştır. Birileri bayraklarımızı kopartıp yerlere atmış ve de bilinçli bir şekilde bu olayı resimleyip kamuoyuna Ulusal Birlik Patisi bayrakları yerlere atmış ve de üzerlerine bastı diye duyurmuşlardır.

Bu tarz çirkin olayları partim ve şahsım adına kınıyorum. Ulusal Birlik Bartisi her zaman için Vatanına, Milletine, Bayrağına ve de Develine sahip çıkan onu koruyan bir partidir. Böyle çirkin saldırılarla Ulusal Birlik Partisini yıpratılamaz, yıpratılmayacaktır. Bu asılsız haberleri yaptıranları kınıyoruz”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler