1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAYKENT’TEN YILDIZLAR VE GENÇLER REKORU
BAYKENT’TEN YILDIZLAR VE GENÇLER REKORU

BAYKENT’TEN YILDIZLAR VE GENÇLER REKORU

Atletizm Federasyonu’nun yabancı sporcularının ülkemizde bulunmasını fırsat bilerek erkeklerde disk atma ve üç adım atlama branşlarında düzenlediği yarışmalarda Mehmet Baykent, KKTC rekorunu geliştirdi. Üç adım atlamada Azerbaycanlı atlet Kamran Je

A+A-

 

 

Atletizm Federasyonu’nun yabancı sporcularının ülkemizde bulunmasını fırsat bilerek erkeklerde disk atma ve üç adım atlama branşlarında düzenlediği yarışmalarda Mehmet Baykent, KKTC rekorunu geliştirdi.

Üç adım atlamada Azerbaycanlı atlet Kamran Jelilov 15.25’lik atlayışı ile ilk sırayı alırken, Mehmet Baykent ise kendisine ait olan gençler ve yıldızlar üç adım atlama rekorunu 14.30 metre ile yeniledi.

Disk atma erkeklerde ise Türk vatandaşlığına geçerek İrfan Yıldırım ismini alan Ivan Gryshyn, 55.60’la birinciliği elde etti. Kutay Kırmızı da antrenmanlara yeni başlamasına karşın, 46.91’le başarılı bir dereceye imza koydu. Baykent ile Kırmızı, son 20 gün içerisinde Guliyev ve Yıldırım’ın antrenörleri olan Oleg Muchin’den antrenmanlar konusunda yardım alma fırsatı da buldu.

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler