1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAYKENT’TEN İKİNCİLİK
BAYKENT’TEN İKİNCİLİK

BAYKENT’TEN İKİNCİLİK

İstanbul Ataköy’de yer alan Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nın üçüncü gününde Mehmet Baykent ikinciliği elde etti. Türkiye’de düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nın da gerçekleşeceği 7 bin 500 kişilik Ataköy Atleti

A+A-

 

 

 

Atletlerimiz Türkiye’de madalya almaya devam ediyor. Türkiye Salon Şampiyonası’nın ikinci gününde Meliz Redif’in 400 metrede birinciliği elde etmesinin ardından dün de Mehmet Baykent üç adım atlamada 13.95’le Türkiye ikincisi oldu

 

İstanbul Ataköy’de yer alan Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nın üçüncü gününde Mehmet Baykent ikinciliği elde etti.

Türkiye’de düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nın da gerçekleşeceği 7 bin 500 kişilik Ataköy Atletizm Salonu’nda devam eden şampiyonada yaklaşık 400 atlet mücadele ediyor.

Büyükler ve gençlerde toplam 44 kategoride rekor katılımla devam eden şampiyonanın üçüncü gününde gençler üç adım atlama kategorisindeki temsilcimiz Mehmet Baykent, 13.95 metre atlayarak ikincilik madalyasının sahibi olmayı başardı.

Şampiyonanın ikinci gününde ise 60 metre engelli büyük bayanlarda mücadele eden atletimiz Suzan İçen 9.24’lük derecesi ile üçüncülüğü elde etti. 60 metre genç erkeklerde Umut Öztekin yarı finalde 7.17 ile koşarak finale kalırken, finalde ise dördüncü sırayı aldı.

 

MELİZ’DEN ŞAMPİYONLUK GELDİ

 

Geçtiğimiz hafta sonu Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunan Glaspalast’ta (Sindelfinger Hellen-meeting) gerçekleşen salon yarışlarında 53.94’lük derecesiyle birinci olan milli atletimiz Meliz Redif, bir hafta içerisinde katıldığı iki yarışta da şampiyon olarak yine gururumuz oldu.

İstanbul Ataköy’de gerçekleşen Türkiye Salon Şampiyonası’nda cuma günü yapılan seçme müsabakalarında  54.93’lük derecesi ile ilk sırayı alan Meliz, ertesi gün yapılan finallere birinci olarak katılma şansını yakaladı. Uluslararası standartlara sahip salonda gerçekleşen 1’inci Türkiye Salon Şampiyonası’nda 400 metrede 55.02’lik derecesi ile ilk kez yapılan yarışların ilk şampiyonu olma unvanını elde etti.

Kendisinin her zaman yanında olan ailesinin, sevenlerinin ve KKTC Telsim’in desteği ile şampiyonluğu elde eden Meliz, bu yarışlara hazırlandığında derece yapmaktan ziyade şampiyonluk için yola çıktıklarını söyledi. Salonun tam anlamı ile hazır olmamasından ve çok soğuk olmasından dolayı kontrollü bir yarış gerçekleştirdiğini belirten Meliz, “Bir yarışçı her zaman her türlü koşula hazır olmalıdır. Bunun için sıkı bir çalışma içerisindeyim. Tabii bu sadece benim çabam ile gerçekleşebilecek bir şey değil. Desteklere ihtiyacım oluyor. Bu noktada benim yanımda olan herkese, kurum olarak da maddi manevi benden esirgemeyen Telsim’e çok teşekkür ederim” dedi.

31 Ocak’ta Viyana’da Classic-Meeting’de yarışacağını belirten Meliz, Kuzey Kıbrıs Halkı’nı her yarışında gururlandırmak istediğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 699 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler