1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAY-SEN DARP OLAYINI KINADI
BAY-SEN DARP OLAYINI KINADI

BAY-SEN DARP OLAYINI KINADI

BAY-SEN, BRT kameramanı Abdullah Suiçmez’in YDÜ Bahar Şenlikleri sırasında görevi başında uğradığı saldırı kınadı.

A+A-

 

 

BAY-SEN, BRT kameramanı Abdullah Suiçmez’in YDÜ Bahar Şenlikleri sırasında görevi başında uğradığı saldırı kınadı.

İşt açıklamanın tam metni;

 

 

         Yakın Doğu Üniversitesi’nde düzenlenen bahar şenliklerine katılmak, üzere adada bulunan Demet Akalın konserinde çıkan olaylar nedeniyle konser iptal edilirken olayları görüntüleyen BRT magazin kameramanı Abdullah Suiçmez yaralandı.

Konseri görüntülemek için konser alanında görüntü yapan magazin kameramanı Abdullah Suiçmez çıkan arbedeyi görüntülemek istedi ancak Demet Akalın’ın müzisyenlerinin saldırısına mağdur kaldı. Müzisyen demir çubuk ve tabure ile Abdullah Suiçmez’i darp ederek kamerasını kırdılar. Çıkan olayların ardından Demet Akalının 3 müzisyeni polis tarafından gözaltına alındı.

 

İş arkadaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı BAY-SEN Yönetim Kurulu olarak bu olayı kınıyoruz. Yargıya intikal eden bu çirkin saldırının hakkında daha fazla yorum yapmayarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bir hukuk devleti olduğunu ve gereğinin yargı sürecinde yerine getirileceğinde olan inancımız sonsuzdur.

 

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu kamu yayıncılığı yapmakta ve tek amacımız milletimizin, halkımızın çıkarlarını korumak ve çağdaş hizmetler vermektedir.

 

Bu bağlamda, iş arkadaşımız Abdullah Suiçmez’e yapılan bu çirkin saldırıyı, şiddetle kınıyoruz..       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            

 

 

 

Bu haber toplam 634 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler