1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAY-SEN, BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM YAPTI
BAY-SEN, BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

BAY-SEN, BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

Bay-Sen, Meclis Genel Kurulu’nda oylanacağı gün komiteye geri gönderilen “BRTK Yasa Tasarısı”nın Meclis yasama dönemi bitmeden geçirilmesini istedi

A+A-

 

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (Bay-Sen), Meclis Genel Kurulu’nda oylanacağı gün komiteye geri gönderilen “BRTK Yasa Tasarısı”nın Meclis yasama dönemi bitmeden geçirilmesini istedi.

Yasa tasarısının görüşüldüğü komite çalışmalarında da yer almak isteyen Bay-Sen, yönetim kurulu düzeyinde Hür-İş ve üye sendikaların desteğiyle bugün Başbakanlık önünde eylem yaptı.

Bay-Sen Başkanı Salih Sakallı eylemde yaptığı konuşmada, “tasarının bizzat, kendilerine geçirileceği sözü veren Başbakan İrsen Küçük tarafından geri çekilerek komiteye gönderildiğini” ifade ederek, bundan dolayı hayal kırıklığı içerisinde olduklarını söyledi ve tasarının iade edilme gerçeklerini bilmek istediklerini vurguladı.

Sakallı, bu gerçeklerin açıklanmasını beklediklerini ifade ederek, sendika olarak bu sürece katkı koymaya ve süreci hızlandırıp tasarının yasallaşması için her türlü desteğe hazır olduklarını kaydetti.

Yasanın Meclisten geçirilmesini ısrarla istediklerini söyleyen Sakallı, konunun sürüncemede bırakılması durumunda yasal haklarını kullanacaklarını belirtti.

Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu da, BRTK’da uzun yıllardır yasal güvenceden yoksun birçok çalışanın bulunduğunu ve bu insanların artık yasal güvenceye kavuşturulması gerektiğini belirterek, tasarının Meclis tatile girmeden geçirilmesini istediklerini kaydetti.

Latifoğlu, yasa tasarısının komitelerde defalarca görüşüldüğünü de belirterek, yasanın yasallaştırılmaması için gerekçe olmadığını savundu.

Konuşmaların ardından Bay-Sen Başkanı Salih Sakallı, Başbakanlık önüne çıkan Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy’a siyah çiçeklerden oluşan bir buket ve Başbakan Küçük’e verilmesi üzere bir mektup verdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 436 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler