1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAVUL İLE PARA MI TAŞINIR?'
BAVUL İLE PARA MI TAŞINIR?

'BAVUL İLE PARA MI TAŞINIR?'

İzcan, Garanti Bankası Lefkoşa Şube Müdürü’nün Türkiye’den Kıbrıs’a bavul içerisinde 7 Milyon TL ile gelirken kayıplara karışması olayında ciddi bir vergi kaçakçılığı olduğunu savudu

A+A-

 

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri İzzet İzcan, Garanti Bankası Lefkoşa Şube Müdürü’nün Türkiye’den Kıbrıs’a bavul içerisinde 7 Milyon TL ile gelirken kayıplara karışması olayında ciddi bir vergi kaçakçılığı olduğunu savunarak, Maliye Bakanı’nı göreve çağırdı.

İzcan bugün yayınladığı yazılı açıklamada, bavul içerisinde para transferinin yasak ve suç olduğunu vurguladı. İzcan, “Para transferleri Merkez Bankası aracılığı ve izni ile yapılmak zorundadır. Ayrıca para transferleri yapılmadan önce vergi işlemi yapılmalıdır. Bu olayda vergi kaçakçılığı yapıldığı açık olması yanı sıra olayın kara para aklama olup olmadığı konusunda bir an önce soruşturma başlatılmalı” dedi.

Olayın ciddi olduğunu ve benzer para transferlerinin gerçekleşmiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu savunan İzcan, gerekli soruşturma başlatılıp, sorumlular hakkında yasal işlem başlatmak gerektiğini söyledi.

 

Bu haber toplam 1451 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler