1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAŞVURULARIMIZI KAYBETTİLER'
BAŞVURULARIMIZI KAYBETTİLER

'BAŞVURULARIMIZI KAYBETTİLER'

Serhatköy’de arsa dağıtımına hükümetin partizanlığı bulaştı: Serhatköy ve Şahinler köylerinde 60 hak sahibi gence önceki gün kırsal kesim arsası dağıtıldı. Bölge sakini birçok yurttaş gazetemizi arayarak arsa dağıtımı ile ilgili şikâyette bulund

A+A-

 

 

 

Serhatköy’de arsa dağıtımına hükümetin partizanlığı bulaştı:

 

Serhatköy ve Şahinler köylerinde 60 hak sahibi gence önceki gün kırsal kesim arsası dağıtıldı. Bölge sakini birçok yurttaş gazetemizi arayarak arsa dağıtımı ile ilgili şikâyette bulundu.

Yurttaşlar bölgede yapılan arsa dağıtımına ‘adam kayırma’ ve partizanlığın bulaştığına ve sadece UBP’lilere arsa dağıtıldığını söyledi. Serhatköy’de arsa dağıtımı yapılan 41 kişinin ihtiyacı olmayan, evi olan kişilere verildiğini belirten bölge sakinleri “Mağdur edildik, huzursuzuz” dedi. Bölgede ihtiyaçlı kişilerin belgeleri yok edilirken özellikle UBP’ye yakın kişilerin arasında arsaların paylaşıldığı iddia edildi. Mağdur bölgeliler siyasi bir olaya kurban gittiklerini ve yetkililerden en kısa zamanda bu olaya bir çözüm bulunmasını talep ettiler. Arsa dağıtımına Başbakan İrsen Küçük ve bazı bakanlar katılmıştı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler