1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAŞVURULAR KAALE ALINMIYOR
BAŞVURULAR KAALE ALINMIYOR

BAŞVURULAR KAALE ALINMIYOR

Akıncılar’da Coşkun Alaslan (19) isimli gencin, üç Kıbrıslı Rum polis memuru tarafından Güney’den Akıncılar’a kadar takip edilmesi olayı ile ilgili, Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros ve Muhtar Sultan Barbaros YENİDÜZEN’e ko

A+A-

 

 

 

Akıncılar’da Coşkun Alaslan (19) isimli gencin, üç Kıbrıslı Rum polis memuru tarafından Güney’den Akıncılar’a kadar takip edilmesi olayı ile ilgili, Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros ve Muhtar Sultan Barbaros YENİDÜZEN’e konuştu. Konunun temelinde, yıllardan beri güneye bir geçişin olmayışın olduğunu ifade eden Hasan ve Sultan Barbaros, bu sayede yıllardır yasa dışı faaliyetlerin yürütüldüğünü ve devletin bu durumu görmezden geldiğini ifade etti.

 

“Yıllarca başvuru gerçekleştirdik”

Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros ve Muhtar Sultan Barbaros, Akıncılar ile Dali arasında hiçbir sınır olmayışı nedeni ile yıllardır yasa dışı faaliyetlerin yürütüldüğünü ve bu konu için sürekli olarak hükümet yetkililerine başvuruda bulunduklarını ifade etti. En azından tek taraflı kontrollü bir sınır uygulamasının hayata geçirilmesi adına büyük uğraşlar verdiklerini belirten Hasan ve Sultan Barbaros, hiçbir yanıt alamadıklarını ve mevcut olayın da bu ihmalden kaynaklandığını belirtti. 

 

“Akıncılar vatandaşları zarar görüyor”

Akıncılar köyü sakinlerinin hem sağlık, hem de iş amacı ile sürekli olarak Dali’ye geçtiğini belirten Hasan ve Sultan Barbaros, bu geçişlerde hiçbir sorunun yaşanmadığını ve aksine bu durumun vatandaşlar için büyük bir kolaylık olduğuna değindi. Ancak art niyetli kişilerin de bu durumdan istifade etmeye çalıştığını ifade eden Hasan ve Sultan Barbaros, tek istediklerinin geçişlerin yasal bir mevzuata kavuşması ve herkesin huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi olduğunun altını çizdi.

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’DE!

 

 

 

 

Bu haber toplam 1930 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler