1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Başrol Burak’ın
Başrol Burak’ın

Başrol Burak’ın

Öncelikle her iki takım oyuncularını tebrik etmek gerek. Kötü bir zeminde iyi mücadele ettiler. Maç esnasında ayakta durmakta zorlanan futbolcuları görmek mümkündü. Bu olumsuz şartlar altında iki pas yapabilmek, pozisyon üretebilmek gerçekten büyük yetene

A+A-

 

 

Öncelikle her iki takım oyuncularını tebrik etmek gerek. Kötü bir zeminde iyi mücadele ettiler. Maç esnasında ayakta durmakta zorlanan futbolcuları görmek mümkündü. Bu olumsuz şartlar altında iki pas yapabilmek, pozisyon üretebilmek gerçekten büyük yetenek istiyor.

Her iki takım ara dönem çalışma sürecini adada geçirdi. Yaptıkları transferlerle kadro derinliklerini arttırdılar. Özellikle yabancı oyuncularından haklı olarak fazlası ile verim bekliyorlar ancak bu maçta yabancıların artı bir katkı yaptığını söylemek mümkün değil. Tabi bu oyuncular takımlara kısa bir süre önce dahil oldukları için onlara da biraz daha süre tanımakta fayda var. İlk maçlarda harikalar yaratsalar tabi ki takdir toplarlar ancak, pek fazla varlık göstermezlerse de sert eleştirilere de maruz bırakmamak gerek diye düşünüyorum.

Ligin ilk haftasında Tatlısu bilindiği gibi Lapta deplasmanında 6-1’lik ağır bir yenilgi ile sezonu açtı. Bu maç öncesi rövanşı almak ve lige 3 puanla başlamak adına bu durumun onlar için artı bir motivasyon sağlayacağını tahmin ediyordum. Maçın 2-0’a geldiği bölüme kadar da bu motivasyon ve kendi sahasında oynamamanın da verdiği avantaj ile daha baskılı ve arzulu bir Tatlısu izledik.

Savunmanın göbeğine oynayan Hüseyin Özbaysal, Emre Onat ve Taner Bingöllü’nün iyi performansları, bununla birlikte pozisyonlara yerinde müdahale etmeleri ile kalesinde pozisyon vermemeye çalıştı Tatlısu takımı. Bunda da oyunun büyük bir bölümünde başarılı oldular.

Tayfun hocam bugün yeni transferlerinden Samra’yı ileri uçta, Bağcıl’dan alınan Burak’ı orta alan ile forvet hattı arasında kullandı. Sanırım Samra’dan verim alabilmek için biraz daha zamana ihtiyaç var ancak Burak için bu düşünce geçerli değil.

Dünkü karşılaşmada tabir yerindeyse başrolü eline geçiren futbolcu Burak’tı. İleride bulduğu boşlukları iyi değerlendirdi, bir sağa bir sola gitti, pozisyonlar hazırladı. Bunu da attığı bir gol ve Kamil’e yaptığı asist ile örneklemek mümkün. Maç 0-0 tamamlanmış olsaydı, bence yine maçta en dikkat çekici oyuncu olurdu.

Lapta’ya baktığımızda ülkemizde 4’lü savunmayı oynamaya çalışan ender takımlardan. Savunmanın ortasında görev yapan İbrahim Kırşen fena bir oyun sergilemedi ancak Devrim Zorlu’nun biraz zamana ihtiyacı var. Bunun dışında rakibin kanatlardan gerçekleştirdiği atakları engellemek ya da etkisizleştirmek adına bekler isteneni veremedi. Tatlısu’da yıldızlaşan Burak’ı boş bırakınca kalelerinde golleri gördüler.

Lapta ileriye top taşımakta zorlanınca bu kez kaleci Cenk’e gelen topları ileriye uzun oynayarak çıkmaya çalıştılar. Sağ kanatta Bayram, ileride de Kemal bekleneni veremedi. Böyle olunca atakların büyük bir kısmı sol taraftan geliştirilmeye çalışıldı ancak yine iyi bir oyun sergileyemeyen Mustafa Arnavut bu kanadı iyi kullanamadı. Sol bekte görev yapan Mustafa Avcı atak geliştirmek için ileri çıkınca geride boşluklar verdi. İki gol de bu kanattan geldi.

Lapta’nın yabancıları Nana adam markajından kurtulmaya çalıştığı için fizik ve boy avantajını etkili kullanamadı. Kendisine gelen hava toplarının büyük bir bölümünde rakibine yenik düştü. Orta alanda görev yapan Emmanuel ise kariyerli bir oyuncu. Türkiye’de İstanbul Belediye gibi bir takımda forma giymiş bir isim ancak kötü zeminde istediği oyunu sergileyemedi. Onun da zamana ihtiyacı var.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak, ilk haftasında Lapta 6-1’lik bir galibiyetle sezona başlamıştı. Dün ikinci devreye Tatlısu galibiyetle başladı. Özellikle Tatlısu ilk devrenin ortalarında yakaladığı hava gibi bir oyun sergiledi. Devamını getirebilirlerse sezon sonunda başları ağrımaz. Lapta takımı da kanat varyasyonları üzerinde durması gerekiyor. Zira kanatlardan verim alamadıkları için bütün yük savunmanın sağına ve soluna bindi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1531 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler